Radio Białystok | Wiadomości | Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali nielegalnych imigrantów z Iranu

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali nielegalnych imigrantów z Iranu

16.06.2021, 14:47, akt. 14:53

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali pięcioro nielegalnych imigrantów z Iranu oraz dwóch Ukraińców przewożących ich samochodem. Irańczycy zostali przekazani stronie litewskiej w ramach procedury readmisji, kurierzy odpowiedzą karnie za pomoc w bezprawnym przekroczeniu granicy.

Źródło: www.podlaski.strazgraniczna.pl
Źródło: www.podlaski.strazgraniczna.pl

Jak poinformowała w środę (16.06) rzecznik POSG w Białymstoku mjr Katarzyna Zdanowicz, w gminie Sejny funkcjonariusze SG zatrzymali do kontroli busa. Autem kierował Ukrainiec, z którym jechał jego rodak oraz pięcioro obywateli Iranu - trzech mężczyzn i kobieta w wieku 23-25 lat oraz 3-letnie dziecko.

Podczas przeprowadzonej kontroli legalności pobytu okazało się, że cudzoziemcy nie posiadają dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce. Mieli przy sobie jedynie zaświadczenia o tymczasowym pobycie w ośrodku dla cudzoziemców na Litwie

- dodała mjr Katarzyna Zdanowicz. Dlatego po wykonaniu niezbędnych czynności grupa nielegalnych imigrantów została przekazana stronie litewskiej w ramach readmisji.

Dwóch Ukraińców podejrzanych jest o organizację nielegalnego przekroczenia granicy; grozi im do 8 lat więzienia.

Ze statystyk Podlaskiego Oddziału SG wynika, że nasilają się próby takiego wjazdu do Polski z Litwy imigrantów przebywających w tamtejszych ośrodkach dla cudzoziemców. Kilka dni temu pogranicznicy informowali o 11 osobach, obywatelach Iranu i Syrii, zatrzymanych podczas kontroli dwóch samochodów. Tu również kierowcami byli Ukraińcy, którym postawiono zarzuty związane z ułatwianiem nielegalnego przekroczenia granicy.

Od początku roku funkcjonariusze POSG zatrzymali w regionie kilkanaście grup nielegalnych imigrantów, w sumie blisko 130 osób.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podlaska straż graniczna zatrzymała 11 nielegalnych imigrantów

14.06.2021, 18:31

11 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-litewską granicę zatrzymała straż graniczna. To obywatele Iranu i Syrii, w tym trójka dzieci.


Podlascy funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali siedmioro nielegalnych migrantów, w tym 6-letnie dziecko

31.05.2021, 18:27

Podlaski Oddział Straży Granicznej zatrzymał siedmioro nielegalnych imigrantów i trzech kurierów, którzy pomogli im dostać się do Polski z Litwy. Imigranci zostali przekazani stronie litewskiej w ramach procedury readmisji; podejrzani o ich przerzut odpowiedzą karnie za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy.


Zatrzymano grupę nielegalnych imigrantów i organizatorów ich przerzutu

26.04.2021, 12:05

Podlaska Straż Graniczna zatrzymała dziesięcioro nielegalnych imigrantów oraz trzech Gruzinów, podejrzanych o udział w przerzucie tej grupy przez białorusko-polską granicę w okolicach Płaskiej. Imigranci trafili do ośrodków dla cudzoziemców, dwaj Gruzini do aresztu, trzeci chce poddać się karze.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok