Radio Białystok | Wiadomości | Jarosław Kaczyński zaprezentował w Wysokiem Mazowieckiem założenia Polskiego Ładu [zdjęcia]

Jarosław Kaczyński zaprezentował w Wysokiem Mazowieckiem założenia Polskiego Ładu [zdjęcia]

autor: Michał Buraczewski

20.06.2021, 13:07, akt. 21.06.2021, 09:08

Było to jedno z pierwszych spotkań promujących nowy program Zjednoczonej Prawicy. O założeniach Polskiego Ładu mówił w Wysokiem Mazowieckiem prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Wizyta prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Wysokiem Mazowieckiem, fot. Monika Kalicka
Wizyta prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Wysokiem Mazowieckiem, fot. Monika Kalicka


0:00
0:00
Jarosław Kaczyński przekonywał lokalnych samorządowców do utworzenia filii specjalnej strefy ekonomicznej - relacja Michała Buraczewskiego | Pobierz plik.


0:00
0:00
Polski Ład ma pozwolić na dynamiczny rozwój małych miejscowości - relacja Michała Buraczewskiego | Pobierz plik.


0:00
0:00
Jarosław Kaczyński zaprezentował w Wysokiem Mazowieckiem założenia Polskiego Ładu - relacja Michała Buraczewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przyjechał do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem. 

Wicepremier mówił, że najważniejszym celem Polskiego Ładu jest to, aby do końca tej dekady w naszym kraju dogonić przeciętny europejski dochód. Wskazał, że teraz w Polsce osiągnęliśmy 77% takiego dochodu.

Jednym z założeń Polskiego Ładu, o którym mówił wicepremier, jest obniżka podatków dla 18 milionów Polaków. Jak podkreślał Jarosław Kaczyński, więcej do Skarbu Państwa będzie płaciło nie więcej jak 10 % obywateli.

Wicepremier Jarosław Kaczyński wyliczał także inne punkty nowego programu koalicji rządzącej i wymieniał korzyści, jakie przyniosą one Polakom. W swoim przemówieniu sporo czasu poświęcił planowanej wielkiej pomocy finansowej dla samorządów i zmianom w służbie zdrowia. Wskazywał na konieczność zniesienia umów śmieciowych.

- To chodzi głównie o młode pokolenie, bo to ci ludzie pracują na tych umowach, bez urlopu, beż żadnych ubezpieczeń, bez tych wszystkich elementów, które zapewniają jakieś bezpieczeństwo - powiedział prezes PiS.

Jarosław Kaczyński wspominał o konieczności wyrównania płac kobiet i mężczyzn. 

W tej chwili, chociaż mamy tutaj w Polsce dobrą sytuację, to w dalszym ciągu ta różnica przy podobnej pracy, podobnych kwalifikacjach jest dość znacząca. I dlatego to też chcemy zrobić - zapewnił Kaczyński.

Prezes PiS zapowiadał też pozostałe reformy w ramach Polskiego Ładu, między innymi program mieszkań bez wkładu własnego i budowy domów bez formalności do 70 metrów kwadratowych. 

Lider partii rządzącej wspomniał również o wsparciu rodzin, szczególnie tych, które chcą mieć dzieci. 

- 12 tysięcy złotych na każde dziecko od drugiego. To jest bardzo ważne - podkreślił.

Prezes Kaczyński mówił też o polskiej wsi. Podkreślił, że również w tym obszarze będzie dużo zrobione, chociażby poprzez pomoc finansową dla samorządów. 

- Algorytm tej pomocy będzie taki, żeby jak najwięcej inwestować w drogi, kanalizację, w gazyfikację, w tym także wyspową - powiedział prezes PiS.

Wymienił też inne sfery inwestycyjne, takie jak powstawanie domów kultury, remonty szkół, budowę przedszkoli, żłobków, domów seniora, bibliotek czy świetlic. 

To będzie ogromne wzbogacenie tej infrastruktury, która ma służyć temu, by na tych terenach żyło się dobrze - powiedział Kaczyński.

Prezes Kaczyński, promując w województwie podlaskim Polski Ład, podkreślił, że jest on czymś bardzo konkretnym. 

To nie jest hasło, to jest konkretny plan - powiedział.

To jedno z pierwszych spotkań promujących nowy program koalicji rządzącej. W sobotę (19.06) z mieszkańcami Buska-Zdroju w województwie świętokrzyskim spotkała się była premier, a obecnie europosłanka Beata Szydło, natomiast we Włodawie w Lubelskiem Polski Ład promowała marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

W ramach cyklu grupa około 40 najbardziej rozpoznawalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości ma w ciągu kilkunastu tygodni odwiedzić wszystkie powiaty. W sumie zaplanowano kilkaset takich spotkań. 

źródło: PAP | red: bs, maj, mak


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jarosław Zieliński

14.06.2021, 14:33

- Podzielam pogląd, że nie istnieje uzasadniona potrzeba budowy drugiej drogi - oprócz trasy Via Baltica - dla tranzytu tirów na Litwę - mówi Jarosław Zieliński.


O założeniach Polskiego Ładu mówili w Łomży i Suwałkach politycy PiS

22.05.2021, 15:05

Program Cyfrowa Gmina będzie jednym z pierwszych działań, jakie mają być podjęte w ramach ogłoszonego przez rząd Polskiego Ładu - mówił w sobotę (22.05) na konferencji prasowej w Łomży sekretarz stanu w kancelarii premiera, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Marek Zagórski.


Liderzy Zjednoczonej Prawicy zaprezentowali "Polski Ład" [wideo]

15.05.2021, 08:14

Polski Ład ma zrealizować polskie aspiracje, a może coś trudniejszego, polskie marzenia - powiedział podczas prezentacji Polskiego Ładu prezes PiS i wicepremier Jarosław Kaczyński.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok