Radio Białystok | Wiadomości | Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz znów bez wotum zaufania

Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz znów bez wotum zaufania

autor: Michał Buraczewski

25.06.2021, 06:55, akt. 07:02

Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz kolejny raz bez wotum zaufania. Drugi rok z rzędu włodarz nie uzyskał wymaganego poparcia w radzie miejskiej. Za wotum opowiedziało się pięciu radnych, sześciu było przeciwko.

Adrian Łuckiewicz, fot. Monika Kalicka
Adrian Łuckiewicz, fot. Monika Kalicka

Głosowanie poprzedziła debata nad raportem o stanie gminy za ubiegły rok. Wśród zarzutów, które stawiali burmistrzowi opozycyjni radni, były między innymi nieścisłości w konstrukcji raportu o stanie gminy. Radni wskazywali, że w raporcie ujęto dziewięć wykonanych inwestycji, kiedy faktycznie zakończono ich sześć.

Natomiast w dyskusji przed głosowaniem nad absolutorium, opozycyjni radni krytykowali burmistrza za m.in. pochopną rezygnację z milionowej dotacji do budowy miejskiego targowiska, czy też kupno starego budynku przy ulicy Białostockiej 32. 

Jednak w głosowaniu 8 radnych zagłosowało za udzieleniem absolutorium, czterech wstrzymało się od głosu, a tylko jeden był przeciwko.

W ubiegłym roku radni Wasilkowa nie udzielili burmistrzowi Adrianowi Łuckiewiczowi zarówno absolutorium jak i wotum zaufania. Jednak Regionalna Izba Obrachunkowa uchyliła uchwałę radnych ws. absolutorium. Uchwałę w sprawie wotum zaufania unieważnił sąd administracyjny z powodu braku uzasadnienia do dokumentu. Tym razem przewodniczący rady miejskiej Jarosław Zalejski przygotował takie uzasadnienie.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Grzywna za grzywnę - felieton Michała Buraczewskiego

16.06.2021, 12:16

Nieznajomość prawa szkodzi - tekst tej maksymy na ołowianej płycie powinien zawisnąć nisko nad drzwiami do magistratu w Wasilkowie, tak aby każdy urzędnik mógł sobie porządnie wbić do głowy tę podstawową zasadę prawa. Być może wtedy podwładni burmistrza Wasilkowa Adriana Łuckiewicza nie będą mu podpowiadać rozwiązań prawnych, z których to włodarz będzie musiał się tłumaczyć w mediach... i być może przed policjantami.


Jest budżet Wasilkowa na przyszły rok - władze gminy zaplanowały w nim kilkadziesiąt inwestycji

30.12.2020, 09:54

Władze Wasilkowa zaplanowały w przyszłorocznym budżecie kilkadziesiąt inwestycji. Zrealizowanie wszystkich może się nie udać - mówią niektórzy miejscy radni.


Burmistrz Wasilkowa odmawia wszczęcia postępowania ws. ul. Niemeńskiej w Białymstoku

4.12.2020, 17:40

Mieszkańcy tej ulicy od dawna domagają się zlikwidowania nielegalnego dojazdu do nowego osiedla we wsi Nowodworce w gminie Wasilków.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok