Radio Białystok | Wiadomości | Nasi dziennikarze z nagrodą Ministra Kultury w konkursie Grand PiK

Nasi dziennikarze z nagrodą Ministra Kultury w konkursie Grand PiK

25.06.2021, 19:28, akt. 26.06.2021, 08:10

Nagrodę Ministra Kultury w konkursie Grand PiK 2021 otrzymali nasi radiowi dziennikarze Alicja Pietruczuk i Źmicier Kościn za reportaż "Pieśni Przebudzenia".

źródło: Gala Grand PiK
źródło: Gala Grand PiK

Jak uzasadniali jurorzy, nagrodę przyznano „za wyraziste przedstawienie tęsknoty do wolności Białorusinów przy pomocy dźwiękowych migawek z buntu przeciw autorytarnej władzy oraz prezentacji współczesnych i historycznych białoruskich pieśni patriotycznych”.         Źródło: Polskie Radio PiK (Janusz Wiertel)


Nagroda GRAND PiK 2021, ufundowana przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego trafiła do Ewy Szkurłat z Polskiego Radia Kraków, autorki słuchowiska dokumentalnego „Serce na dwóch szerokościach”. 

Nagrody specjalne (ufundowana przez Krajowa Radę Radiofonii i Telewizji oraz prezydenta Bydgoszczy) otrzymali: Maciej Słysz za słuchowisko dokumentalne „358 dzień roku” z PR Rzeszów i Marta Wągrocka za rolę Geni w słuchowisku „Ktoś na panią czeka” produkcji Teatru PR. Nagroda im. Michała Jagodzińskiego została przyznana Michałowi Słobodzianowi z PR PiK Bydgoszcz za utwór „Wickowa batalia”, a Nagroda ufundowana przez wojewodę kujawsko-pomorskiego - Jolancie Rudnik i Annie Rawskiej z PR Koszalin za reportaż „Nigdy nie wypływaj w morze – powracająca historia GUSTLOFFA”. Wyróżnienie ufundowane przez Miejskie Wodociągi i Kanalizację otrzymali: Jarosław Juszkiewicz, Jacek Kurkowski (realizacja akustyczna) z PR Katowice za trzy odcinki cyklu „Światy Lema”.


W Konkursie Akademicki Grand PiK Nagrodę Główną otrzymała Maja Szczepocka za reportaż „Statystycznie to tylko praca”, a wyróżnienie - Joanna Dudek za reportaż zatytułowany „Z podwórka na stadion” - obie z bydgoskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.


W Konkursie dla słuchaczy i internautów na najciekawszy utwór zgłoszony do Konkursu Grand PiK 2021 otrzymała Wiktoria Formella z Kartuz, która wybrała utwór „Bilet powrotny proszę” Adama Bogoryi-Zakrzewskiego i Agnieszki Szwajgier.

źródło: Radio PiK | red: maj, lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Reportaż naszych dziennikarzy "Pieśni przebudzenia" z szansą na Prix Europa

9.06.2021, 11:17

Reportaż "Pieśni przebudzenia" naszych dziennikarzy – Alicji Pietruczuk i Źmiciera Kościna został zakwalifikowany do prestiżowego międzynarodowego konkursu Prix Europa 2021.


Reportaż naszych dziennikarzy "Pieśni przebudzenia" reprezentował Polskę na International Feature Conference

18.05.2021, 07:04

Reportażyści z całego świata pytali m.in. o osobistą narrację i muzykę. Audycja naszych radiowych kolegów Alicji Pietruczuk i Źmiciera Kościna "Pieśni przebudzenia" była prezentowana na International Feature Conference.


Reportaż "Pieśni przebudzenia" Alicji Pietruczuk i Źmiciera Kościna będzie prezentowany podczas 47. edycji IFC

1.04.2021, 13:20

Kolejne wyróżnienie dla audycji Polskiego Radia Białystok. Reportaż "Pieśni przebudzenia" naszych redakcyjnych kolegów Alicji Pietruczuk i Źmiciera Kościna będzie prezentowany podczas 47. edycji International Feature Conference w Kolonii.


Spotkanie z Alicją Pietruczuk i Źmicierem Kościnem w Podlaskim Instytucie Kultury

24.03.2021, 08:24

Była to okazja, by posłuchać jak powstawała audycja oraz jakie emocje towarzyszyły bohaterom i autorom przy tworzeniu reportażu o walce Białorusinów o godność i wolność.


„Pieśni abudžeńnia” - 19.02.2021

18.02.2021, 19:00

Białoruska wersja reportażu Alicji Pietruczuk i Źmiciera Kościna nominowanego do 73. Konkursu Prix Italia


Reportaż "Pieśni przebudzenia" dziennikarzy Polskiego Radia Białystok zakwalifikowany do konkursu Prix Italia

16.02.2021, 15:18

Reportaż Alicji Pietruczuk i Źmiciera Kościna zatytułowany "Pieśni przebudzenia” będzie reprezentował polską radiofonię w międzynarodowym konkursie Prix Italia w kategorii dokument. Tak zdecydowała ogólnopolska komisja preselekcyjna.


Grand Prix KRRiTV za reportaż „Pieśni przebudzenia” 31.12.2020

30.12.2020, 20:24

Alicja Pietruczuk i Źmicier Kościn zdobyli Grand Prix w konkursie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji!!! Ich reportaż „Pieśni przebudzenia” opowiada nie tylko o białoruskiej biało-czerwono-białej rewolucji 2020 roku.


Alicja Pietruczuk i Źmicier Kościn

31.12.2020, 10:29

"Jesteśmy bardzo dumni, szczęśliwi. Ta nagroda jest nie tylko dla nas, a dla wszystkich dziennikarzy, którzy pracowali na Białorusi, narażając swoje życie, zdrowie, swoją wolność" - mówi Alicja Pietruczuk.


Alicja Pietruczuk i Źmicier Kościn z Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

30.12.2020, 09:39

Nasi dziennikarze Alicja Pietruczuk i Źmicier Kościn zdobyli Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.


"Pieśni przebudzenia" - reportaż Alicji Pietruczuk i Źmiciera Kościna

30.12.2020, 00:01

Reportaż otrzymał wczoraj Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Radiowej organizowanym przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Autorom gratulujemy!


"Pieśni przebudzenia" - reportaż Alicji Pietruczuk i Źmiciera Kościna

27.10.2020, 00:01

Tej rewolucji nikt się nie spodziewał. Białorusini od lat cierpliwie znosili autorytarne rządy Aleksandra Łukaszenki.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok