Radio Białystok | Wiadomości | Wystawa komiksowa, Akcja Lato w BOK-u i spotkanie z Siostrą Benią w Wierszalinie

Wystawa komiksowa, Akcja Lato w BOK-u i spotkanie z Siostrą Benią w Wierszalinie

autor: Dorota Sokołowska

7.07.2021, 08:56, akt. 09:09

Gdyby takie emocje jak piłka nożna umieli generować artyści... Pewnie wszyscy z zapartym tchem czekaliby na nowe spotkania i prezentacje, a kto wie, może od rana — z nosem przyklejonym do szyby — obserwowaliby na przykład otwarcie nowej ekspozycji w oknach Książnicy?

źródło: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
źródło: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

Wystawa komiksowa "Serce wilka"

W sporcie dziś drugi półfinał meczy w ramach Euro 2020, to po 21:00, a w witrynie Galerii Parter przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A można podziwiać "Serce wilka" Tomasza Samojlika, znanego twórcy komiksów przyrodniczych.

Za dnia naukowiec, w nocy twórca książek i komiksów dla dzieci i młodzieży. Tomasz Samojlik na co dzień pracuje w Instytucie Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży, jednak swoją wielką wiedzą i pasją do przyrody dzieli się od lat z czytelnikami w swoich pięknie ilustrowanych publikacjach.

"Serce wilka" to komiks, który powstał w wyniku współpracy autora z WWF Polska. Czytelnicy znajdą w nim odpowiedź na pytanie, co by było, gdyby wilki miały swoją wersję baśni o czerwonym kapturku, opowiadaną przed snem małym wilczym szczeniaczkom.

Komiks, wzbogacony o ciekawostki dotyczące wilków, można pobrać za darmo ze strony autora: www.tomaszsamojlik.pl. Wystawę można oglądać do 31 lipca.


Akcja Lato w BOK-u

Najmłodszym przypominamy o kinie Forum i Akcji Lato. Podczas wakacji w mieście dzieci nie muszą się nudzić, dlatego Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału, a w programie znalazły się warsztaty, filmy, spotkania i prezentacje. Dziś o 10:00 film "Co w duszy gra", jutro zaś prezentacja "Indie i Himalaje według Michała Szabata".

Biblioteka Publiczna w Mońkach zaprasza na spotkanie autorskie z Urszulą Gajdowską (z domu Mnich). Spotkanie poświęcone będzie książce "Zadziorna baronówna", a z autorka można się zobaczyć o 10:00 w Mediatece w Mońkach przy Słowackiego 4.


Spotkania w Teatrze Wierszalin

Natomiast w Wierszalinie – dziś dwa spotkania popołudniowe. O 16:00 swoją przygodę z supraskim teatrem wspomni Ryszard Doliński, półtorej godziny później dominikanka, Benedykta Karolina Bauman – sprawdzi, co kryje się pomiędzy strofami wiersza i liniami prozy znanych pisarzy.

Siostra Benia kocha literaturę, teatr, dobre kino. Sztuka jest dla niej najłatwiejszym sposobem wyrażania tego, co czasem niewyrażalne. Jest autorką dwóch powieści, kilku scenariuszy teatralnych, a nawet… libretta musicalu. Prowadzi bloga Zakonnica bez przebrania.

Festiwalowy dzień jak zawsze zakończy projekcja filmu w Domu Ludowym, o 19:00. To będzie "438 dni", w reżyserii Jespera Ganslandta, i z prelekcją Dominika Sołowieja.

| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok


Edward Redliński podczas wręczenia nagród marszałka województwa podlaskiego w 2013 roku, fot. Joanna Sikora
KULTURA
11.07.2024, 17:15, akt. 20:47

Edward Redliński nie żyje


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok