Radio Białystok | Wiadomości | "Pszczoła w obiektywie" - najlepsze filmy nagrane przez młodzież wybrane

"Pszczoła w obiektywie" - najlepsze filmy nagrane przez młodzież wybrane

12.07.2021, 18:12, akt. 19:18

O miano najlepszego rywalizowało 18 filmów przygotowanych przez uczniów z podlaskich szkół średnich. W Urzędzie Marszałkowskim wręczono nagrody w Wojewódzkim Konkursie Filmowym "Pszczoła w obiektywie".

fot. Olga Gordiejew
fot. Olga Gordiejew

"Pszczoła w obiektywie" - nagrodzono najlepsze filmy nagrane przez młodzież - relacja Olgi Gordiejew

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Bezkonkurencyjny okazał się film "Pracowity jak pszczoła" Magdaleny Bućko z augustowskiego II Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii i Polaków na Świecie. Jury doceniło też prace "Warto założyć pasiekę" Sylwii i Wioletty Moczydłowskich z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem oraz film "Pszczela kraina" Magdaleny Stefanek z białostockiego VI LO.

Tematem konkursu było szeroko pojęte pszczelarstwo: zakładanie pasiek, prace sezonowe, rodzaje środków ochrony roślin, czy przeciwdziałanie negatywnym skutkom uprzemysłowienia się rolnictwa.


- Celem konkursu było spojrzenie młodego człowieka na pszczołę poprzez obiektyw. Połączenie nowoczesnej techniki wizualizacji z tradycyjną pszczołą podlaską - mówił wicemarszałek Derehajło. - Młodzi ludzie żyją w środowisku, w którym funkcjonują pszczoły i z nimi uczą się żyć. A to pociąga za sobą dbanie o całą planetę.


Magdalena Bućko z Augustowa nagrała film o życiu pszczół - tym na zewnątrz jak i w środku ula.


- Jest to niezwykle fascynujące, jak te owady są pracowite. Obserwując pszczoły, możemy się dowiedzieć, jak bardzo ważne dla naszego życia są tak małe istotki. Bez nich świat nie mógłbyistnieć - podkreśliła laureatka I miejsca.


Z kolei Magdalena Stefanek dzięki konkursowi odnalazła w sobie pasję do filmowania.

- Tym filmem chciałam pokazać, że pszczoły są ważne w społeczeństwie, że są naszymi przyjaciółmi - zaznaczyła. - Bardzo mi się podobało nagrywanie, praca przy filmie. Konkurs uświadomił mi, że to coś, w czym chciałabym się szkolić.


Jednym z celów konkursu było zwiększenie poziomu wiedzy o pszczelarstwie wśród młodzieży, ale też reszty społeczeństwa, przybliżenie życia pszczół, ich biologii oraz zachowania.


źródło: wrotapodlasia.pl | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Pierwsze miodobranie z pasieki Uniwersytetu w Białymstoku

2.07.2021, 17:41

Ok. 30 kg miodu udało się zebrać podczas pierwszego miodobrania z pasieki Uniwersytetu w Białymstoku. Pasieka składa się z pięciu uli; stoją one na dachu jednego z wydziałów w kampusie uczelni. Miód ma promować uczelnię, a także ekologiczny i zdrowy styl życia.


Rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla dzieci "Choć jeden dzień Pszczołą być”

24.06.2021, 13:08

To okazja do przypomnienia o znaczeniu pszczół w naszym życiu. I do zobaczenia ich z tej piękniejszej, dziecięcej perspektywy. Na Wydziale Biologii Uniwersytetu w Białymstoku w czwartek (24.06) obyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci "Choć jeden dzień Pszczołą być” organizowanego przez samorząd województwa podlaskiego.


Leśnicy będą chronić augustowską pszczołę

15.06.2021, 09:40

Otrzymali właśnie dofinansowanie w wysokości 2,4 mln złotych na związany z tym projekt.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok