Radio Białystok | Wiadomości | Uczelnie publiczne w Białymstoku podsumowują pierwszy etap tegorocznego naboru na studia

Uczelnie publiczne w Białymstoku podsumowują pierwszy etap tegorocznego naboru na studia

autor: Ryszard Minko

13.07.2021, 13:56, akt. 14:01

Prawie pięciu chętnych na jedno miejsce na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku i średnio dwie osoby na Politechnice Białostockiej. Białostockie uczelnie publiczne podsumowują pierwszy etap tegorocznego naboru na studia.

Fotolia.com
Fotolia.com

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku od lat cieszy się ogromną popularnością maturzystów z całej Polski. W tym roku chęć studiowania na UMB zadeklarowało prawie osiem tysięcy osób, na które czeka niespełna 1300 miejsc. Najbardziej obleganymi są kierunki lekarsko-dentystyczny i lekarski, gdzie na jedno miejsce przypada aż 17 kandydatów. Dużym zainteresowaniem cieszą się także Fizjoterapia, Farmacja, Pielęgniarstwo i Kosmetologia.

Sporym zainteresowaniem cieszy się także największa uczelnia techniczna w regionie – Politechnika Białostocka, gdzie na nieco ponad dwa tysiące miejsc zarejestrowało się 4100 osób. Komplety chętnych są między innymi na architekturze, biotechnologii, gospodarce przestrzennej czy na matematyce i informatyce. Natomiast są jeszcze wolne miejsca między innymi na turystyce, inżynierii biomedycznej oraz na wszystkich kierunkach wydziału elektrycznego. 

Wszystkie białostockie uczelnie liczą na to, że nauka w nowym roku akademickim prowadzona będzie stacjonarnie, choć zastrzegają, że reagować będą na wymogi prawne związane z sytuacją epidemiczną.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ponad 5 tysięcy osób chce studiować na Uniwersytecie w Białymstoku

8.07.2021, 16:55

Najwięcej chętnych jest na ekonomii, największa konkurencja na kryminologii. 5318 kandydatów zarejestrowało się na studia stacjonarne pierwszego stopnia oraz jednolite magisterskie na Uniwersytecie w Białymstoku.


Dwie największe uczelnie publiczne w regionie rozpoczynają rekrutację na studia

1.06.2021, 17:13

Ponad 4300 miejsc na Uniwersytecie w Białymstoku i prawie 3400 na Politechnice Białostockiej. Dwie największe uczelnie publiczne w regionie we wtorek (1.06) rozpoczynają rekrutację na studia.


Białostockie uczelnie szykują się do rekrutacji na nowy rok akademicki

15.03.2021, 16:57

Białostockie uczelnie publiczne szykują się na przyjęcie tegorocznych maturzystów. Część z nich zapowiada nieznaczne łagodzenie kryteriów rekrutacji.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok