Radio Białystok | Wiadomości | Podlaska KAS zabezpieczyła podróbki ekskluzywnych zegarków i biżuterii

Podlaska KAS zabezpieczyła podróbki ekskluzywnych zegarków i biżuterii

14.07.2021, 08:32, akt. 10:19

Podróbki ekskluzywnych zegarków i biżuterii w przesyłce kurierskiej wysłanej z Litwy zabezpieczyli funkcjonariusze KAS z Białegostoku. Wartość produktów, gdyby były oryginalne, oszacowano na ponad 20 mln zł.

fot. Podlaska KAS
fot. Podlaska KAS

Podróbki znajdowały się w paczce, którą funkcjonariusze KAS ujawnili podczas kontroli przeprowadzonej w białostockim oddziale jednej z firm kurierskich - poinformował w środę (14.07) st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

W przesyłce znajdowało się 790 sztuk zegarków, bransoletek oraz pudełek i torebek oznaczonych znakami towarowymi ekskluzywnych marek - podał Czarnecki. Dodał, że paczka została zarekwirowana, a o sprawie poinformowano kancelarie prawne reprezentujące w Polsce właścicieli praw do chronionych znaków umieszczonych na zabezpieczonych przedmiotach. 


Przedstawiciele firm po przeprowadzonej ekspertyzie, potwierdzili, że zatrzymane zegarki i bransoletki to podróbki i złożyli wnioski o ściganie i ukaranie osób naruszających przepisy ustawy prawo własności przemysłowej - dodał Maciej Czarnecki.


Wartość produktów, gdyby były oryginalne, oszacowano na ponad 20 mln zł. Maciej Czarnecki poinformował, że jeden z modeli zegarków wyceniany został na 917 tys. zł za sztukę.

Sprawę prowadzi Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku. Osobom które zajmują się obrotem wyrobami bezprawnie oznaczonymi zarejestrowanymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Według danych Krajowej Administracji Skarbowej jednym z popularniejszych towarów, które grupy przestępcze próbują przemycać zza wschodniej granicy w przesyłkach kurierskich, adresowanych do Polski lub do Europy Zachodniej, są papierosy.

Podlaska KAS znajduje też towary podrabiane, które potencjalnie mają trafiać do Polski np. do sprzedaży na bazarach, m.in. kosmetyki, leki lub suplementy. W ub. roku była też np. próba dostarczenia do Polski w ten sposób transportu podrabianych butów sportowych z Chin.

źródło: PAP | red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Funkcjonariusze KAS zlikwidowali bimbrownię w Szumowie

12.07.2021, 08:12

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łomży zlikwidowali bimbrownię działającą w jednym z domów jednorodzinnych w Szumowie w powiecie zambrowskim.


Funkcjonariusze podlaskiej KAS zatrzymali pijanego kierowcę z Grabówki

8.07.2021, 14:27

Blisko 4 promile alkoholu we krwi miał kierowca z Grabówki, który próbował uciec po tym, jak jego samochód zderzył się z innym autem.


Koło Budziska funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt 480 tys. paczek papierosów - były w ciężarówce zamiast ładunku brykietu

25.06.2021, 07:27

Przemyt 480 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości ponad 7 mln zł udaremnili funkcjonariusze podlaskiej KAS. Koło Budziska zatrzymali do kontroli drogowej ciężarówkę, w której miał być ładunek brykietu. Ukraiński kierowca został aresztowany.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok