Radio Białystok | Wiadomości | W szpitalu w Wysokiem Mazowieckiem trwa osuszanie pomieszczeń

W szpitalu w Wysokiem Mazowieckiem trwa osuszanie pomieszczeń

autor: Paweł Wądołowski

16.07.2021, 12:12, akt. 12:19

Trwa osuszanie pomieszczeń w szpitalu w Wysokiem Mazowieckiem. Po wczorajszej (15.07) wieczornej nawałnicy w niektórych gabinetach było nawet kilkanaście centymetrów wody.

Źródło: Dyrekcja szpitala w Wysokiem Mazowieckiem
Źródło: Dyrekcja szpitala w Wysokiem Mazowieckiem

Zalanych było kilkanaście pomieszczeń - mówi Wojciech Łuczaj, zastępca dyrektora szpitala do spraw administracyjno-ekonomicznych.

- W ciągu około godziny nastąpiło wezbranie wody na terenach przyszpitalnych, co spowodowało jej napływ do wnętrza pomieszczeń. W różnych częściach dolnych partii szpitala znalazło się od kilku do kilkunastu centymetrów wody. Szczególnie w pomieszczeniach, które są wykorzystywane do działalności z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii, ciągach komunikacyjnych, w pomieszczeniach gabinetów lekarskich, zabiegowych oraz technicznych - mówi Wojciech Łuczaj.

W Wysokiem Mazowieckiem i okolicznych miejscowościach strażacy interweniowali wczoraj kilkadziesiąt razy. Najtrudniejsze było jednak zabezpieczenie szpitala - mówi młodszy kapitan Cezary Zalewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

- Do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży  Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem wpłynęło około 60 zgłoszeń dotyczących  głównie podtopień na terenie miasta. W pierwszej fazie działań skupiono  się na obronie budynku Szpitala Ogólnego, do którego napływała woda.  Działania tam prowadzone polegały na wypompowywaniu wody z zalanych  piwnic oraz na budowaniu wału przeciwpowodziowego z worków z piaskiem - mówi młodszy kapitan Cezary Zalewski.

We wszystkich akcjach brali udział strażacy z Komendy Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem i szesnastu jednostek z terenu powiatu.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zerwane dachy, zalane domy, połamane drzewa - przez Podlaskie przeszła groźna nawałnica [zdjęcia, wideo]

15.07.2021, 15:15

Blisko 160 interwencji związanych z burzami mieli podlascy strażacy. Zgłoszenia były z całego województwa. Strażacy musieli wyjeżdżać do zalanych piwnic i uszkodzonych dachów. To skutki nawałnic, które przeszły nad naszym regionem.


Przekroczony stan ostrzegawczy na trzech podlaskich rzekach

3.07.2021, 08:00

Na trzech rzekach województwa podlaskiego odnotowano przekroczenia stanu ostrzegawczego. Został on przekroczony w miejscowościach Zawady, Sochonie i Sokołda - podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.


Burze w województwie podlaskim

23.06.2021, 12:14

Synoptycy ostrzegają w środę (23.06) przed burzami we wschodniej części kraju, również w Podlaskiem. W regionie termometry wskażą 31 stopni Celsjusza. Prognozowane są także "tropikalne noce".

ZNAJDŹ NAS

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
OiFP KONCERT DYPLOMANTÓW

REKLAMA
NieTeatr ZALIA

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANA


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok