Radio Białystok | Wiadomości | Przekroczony stan ostrzegawczy na trzech podlaskich rzekach

Przekroczony stan ostrzegawczy na trzech podlaskich rzekach

autor: Wojciech Szubzda

3.07.2021, 08:00, akt. 15:23

Na trzech rzekach województwa podlaskiego odnotowano przekroczenia stanu ostrzegawczego. Został on przekroczony w miejscowościach Zawady, Sochonie i Sokołda - podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Źródło: twitter.com/IMGWmeteo
Źródło: twitter.com/IMGWmeteo

Ostrzeżenia przed możliwym przekroczeniem stanów ostrzegawczych na rzekach obowiązują w północno-wschodniej Polsce. IMGW przewiduje również wzrost stanu wód w centralnej części kraju.

IMGW w nocy z piątku na sobotę poinformował na Twitterze, że na Podlasiu odnotowano trzy przekroczenia stanu ostrzegawczego - w miejscowości Zawady na Ślinie, w Sochoniach na Czarnej oraz w miejscowości Sokołda, przez którą przepływa rzeka o tej samej nazwie.

Stan ostrzegawczy przekroczony jest również w Krasnymstawie na Wieprzu w woj. lubelskim.Minionej doby w Podlaskiem spadło najwięcej deszczu - podaje IMGW. Wszystkie pięć stacji pomiarowych, gdzie odnotowano największą sumę opadów, są w naszym regionie. Na stacji w Zawadach suma opadów wyniosła 134 litry wody na metr kwadratowy, w Tykocinie spadło 75 litrów, w Mońkach 61 a w Bondarach i Supraślu ponad 50.Instytut ostrzega również przed silnym deszczem z burzami na terenie województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, a także w zachodniej części województwa lubelskiego.


- Przelotne opady deszczu, miejscami burze, mogą pojawiać się do końca dnia (3.07), a także w nocy. Wysokość opadów lokalnie może osiągać 30 litrów wody na każdy metr kwadratowy, więc do końca dnia i w nocy będzie jeszcze dość niespokojnie. Jutro także będą towarzyszyły nam opady deszczu, miejscami także burze. Lokalnie może spaść do 40 litrów wody na metr kwadratowy - informuje Magdalena Pękala z białostockiego biura prognoz.


Ulewom i burzom będzie towarzyszył silny wiatr, osiągający prędkość nawet do 70 kilometrów na godzinę.


źródło: PAP | red: wsz, zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Sparaliżowany ruch w mieście, zalane garaże i piwnice - to obraz po nawałnicy, która przeszła przez Białystok

2.07.2021, 16:12

Sparaliżowany ruch w mieście, zalane garaże i piwnice, uszkodzone samochody i pogubione tablice rejestracyjne. To obraz po nawałnicy, która przeszła w czwartek (1.07) wieczorem przez Białystok.


Krajobraz po ulewie - felieton Marka Gąsiorowskiego

2.07.2021, 14:26

Śmiało można powiedzieć, że koniec wiosny i początek lata to w stolicy Podlasia pora deszczowa. Od kliku lat powtarzają się w Białymstoku te same sytuacje. Zaczyna się od gwałtownych opadów, deszczu, potem ulice chowają się pod wodą. Podobno wszystkiemu winne są siły natury, ale czy tylko?


Burze w Podlaskiem - strażacy od rana mieli ponad 30 interwencji

2.07.2021, 13:59

Burze i opady deszczu, które przechodzą nad naszym regionem nie są tak intensywne jak wczoraj (02.07), ale strażacy od rana już mieli ponad 30 interwencji. Połowa z nich dotyczyła wypompowywania wody z zalanych garaży i piwnic, ale było też usuwanie z ulic połamanych konarów drzew.


Burza z ulewą przeszła nad Białymstokiem - zalanych jest wiele ulic i posesji

1.07.2021, 19:00

Zalane posesje, podtopione garaże i piwnice. Tak wyglądała sytuacja w Białymstoku po nawałnicy, która przeszła w czwartek (01.07) nad miastem.


W Podlaskiem będą ulewne deszcze i gradobicia - ostrzegają synoptycy

30.06.2021, 13:58

Synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi burzami w Podlaskiem. Mogą im towarzyszyć ulewne deszcze i gradobicia.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

REKLAMA
Plum Ekiden

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok