Radio Białystok | Wiadomości | Burze w Podlaskiem - strażacy od rana mieli ponad 30 interwencji

Burze w Podlaskiem - strażacy od rana mieli ponad 30 interwencji

autor: Marcelina Markowska, Renata Reda

2.07.2021, 13:59, akt. 16:27

Burze i opady deszczu, które przechodzą nad naszym regionem nie są tak intensywne jak wczoraj (02.07), ale strażacy od rana już mieli ponad 30 interwencji. Połowa z nich dotyczyła wypompowywania wody z zalanych garaży i piwnic, ale było też usuwanie z ulic połamanych konarów drzew.

fot. Renata Reda
fot. Renata Reda

Najwięcej zdarzeń było w Białymstoku, kilka w powiecie wysoko-mazowieckim i w Łomży. - Duże drzewo zawaliło się na blok przy ul. Zwierzynieckiej w Białymstoku. Na szczęście nikt nie ucierpiał - mówi młodszy kapitan Tomasz Nikiforuk z Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku.

Niektórzy mieszkańcy zabezpieczają się przed kolejnymi opadami i wynoszą rzeczy z garaży, inni gromadzą worki z piaskiem. 

-  Po południu będzie dość chłodno 18, 21 stopni. Lokalnie będzie padał  deszcz. Możliwe są burze z lokalnym gradem. Prognozowana wysokość opadów może wynieść gdzieniegdzie do 30 mm. To dużo. Wczoraj na przykład w  Białymstoku spadła połowa normy miesięcznej, także zalało nasze miasto, a  dzisiaj znów popada - mówi Wiesław Winnicki białostockiego biura prognoz.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Burza z ulewą przeszła nad Białymstokiem - zalanych jest wiele ulic i posesji

1.07.2021, 19:00

Zalane posesje, podtopione garaże i piwnice. Tak wyglądała sytuacja w Białymstoku po nawałnicy, która przeszła w czwartek (01.07) nad miastem.


Burze, silny wiatr i ulewny deszcz w Podlaskiem

24.06.2021, 12:04

W czwartek (24.06) w dzień i w nocy we wschodniej połowie Polski, w tym w Podlaskiem, są burze, silny wiatr, ulewny deszcz i lokalnie grad - informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Alert RCB został wydany dla woj. warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i opolskiego.


Augustów po burzy - zalane piwnice, sklepy i budynki mieszkalne

24.06.2021, 09:39

Zalane piwnice w bibliotece, Szkole Podstawowej nr 3, sklepy, budynki mieszkalne i usługowe. Strażacy musieli wypompowywać sięgającą w niektórych miejscach do pół metra wodę 54 razy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP - KONCERT PRAWYKONAŃ

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa

Niebieski Mikrofon 2023


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok