Radio Białystok | Wiadomości | Blisko pół miliona paczek nielegalnych papierosów w ciężarówce przewożącej okna

Blisko pół miliona paczek nielegalnych papierosów w ciężarówce przewożącej okna

23.08.2021, 07:20, akt. 07:58

Nielegalne papierosy warte ponad 7 milionów złotych przechwycili funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej na przejściu granicznym w Kuźnicy.

źródło: IAS Białystok
źródło: IAS Białystok

Ponad 480 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej blisko 7,3 mln zł ukryto w transporcie plastikowych okien.


- W skontrolowanej ciężarówce, zgodnie z dokumentami, na pięciu metalowych stelażach miały znajdować się okna z tworzyw sztucznych. W trakcie rewizji okazało się, że okna są jedynie formą zamaskowania przemytu papierosów, które znajdowały się w naczepie - poinformował rzecznik prasowy podlaskiej KAS Radosław Hancewicz.


W sumie zabezpieczono 485 tys. paczek białoruskich papierosów różnych marek. - Gdyby przemycane papierosy zostały sprzedane na terytorium Polski, Skarb Państwa straciłby z tytułu niezapłaconych podatków blisko 12 mln zł - dodał Hancewicz.

Przeciwko 33-letniemu białoruskiemu kierowcy ciężarówki została wszczęta sprawa karna skarbowa za próbę przemytu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Z danych podlaskiej KAS wynika, że przemyt papierosów przez wschodnią  granicę stale rośnie. W pierwszym półroczu 2021 roku jej funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie - zarówno w czasie działań na granicy z Białorusią i Litwą, jak i na terenie kraju - 128 mln sztuk nielegalnych papierosów. To cztery razy więcej niż w pierwszych sześciu miesiącach ubiegłego roku.


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podlaska KAS przekazała Caritas podrabianą odzież znanych marek

13.08.2021, 15:22

Podlaska KAS przekazała potrzebującym odzież i obuwie zatrzymane podczas prób ich przemytu do Polski jako tzw. podróbki towarów znanych marek. Łącznie to blisko 1,8 tys. sztuk m.in. kurtek, swetrów czy butów, które trafiły do Caritas diecezji ełckiej.


Udaremniony przemyt papierosów wartych 9 mln zł [zdjęcia, wideo]

29.07.2021, 07:36

To kolejny udaremniony bardzo duży przemyt na polsko-białoruskiej granicy. Warte blisko 9 mln złotych papierosy bez polskich znaków akcyzy znaleźli w jednej z ciężarówek podlascy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z przejścia granicznego w Kuźnicy.


Kokaina o wartości ponad 1 mln zł ukryta w aucie

27.07.2021, 12:19

Przemyt blisko 3,5 kg kokainy udaremnili w Suwałkach funkcjonariusze podlaskiej Straży Granicznej. Wartość narkotyków oceniono na ponad 1 mln zł. Były ukryte w skrytce w aucie osobowym.


Zamiast mrożonek i ryb były nielegalne papierosy - przemyt w Budzisku [wideo]

22.07.2021, 07:21

Kontrabanda ukryta była w dwóch ciężarówkach zatrzymanych w pobliżu polsko-litewskiej granicy. Blisko milion paczek nielegalnych papierosów przechwyciła podlaska Krajowa Administracja Skarbowa w Budzisku. Ich wartość rynkowa to ponad 14,5 mln zł.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

Gala XX edycji Podlaskiej Marki, fot. Sylwia Krassowska
REGION
24.05.2024, 07:34, akt. 25.05.2024, 13:18

Finał Podlaskiej Marki już za nami [zdjęcia]źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok