Radio Białystok | Wiadomości | Polskie MSZ oferuje pomoc humanitarną imigrantom na Białorusi - czeka na odpowiedź strony białoruskiej

Polskie MSZ oferuje pomoc humanitarną imigrantom na Białorusi - czeka na odpowiedź strony białoruskiej

23.08.2021, 08:35, akt. 13:55

Polska jest gotowa udzielić pomocy humanitarnej imigrantom przebywającym na terytorium Białorusi, przy naszej granicy. MSZ skierowało notę dyplomatyczną w tej sprawie.

fot. Adam Janczewski
fot. Adam Janczewski

Polskie MSZ deklaruje, że może przekazać m.in. namioty, łóżka, śpiwory, koce, pościel, a także w razie potrzeby żywność i leki. - Jeśli strona białoruska się zgodzi, konwój może wjechać przez najbliższe przejście graniczne i dotrzeć najkrótszą drogą do miejsca, w którym przebywają imigranci - podano w oświadczeniu polskiego MSZ.Kilkudziesięcioosobowa grupa imigrantów od kilkunastu dni koczuje w pobliżu podlaskiej wsi Usnarz Górny na granicy polsko- białoruskiej. Jak twierdzi Straż Graniczna, osoby te są na terenie kontrolowanym przez stronę białoruską. Większość z nich to przybysze z Bliskiego Wschodu.Straż Graniczna poinformowała, że obecnie jest tam grupa 24 osób: 20 mężczyzn i cztery kobiety. Nie ma wśród nich dzieci. Część osób strona białoruska zabrała, ale nie wszyscy chcieli jechać - informuje polska Straż Graniczna.


źródło: IAR | red: zmj, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Usnarz Górny: Podczas mszy ksiądz podziękował wszystkim, którzy niosą pomoc potrzebującym

22.08.2021, 17:18

Dziękuję wszystkim, którzy niosą pomoc potrzebującym – powiedział podczas niedzielnej (22.08) mszy ks. Wojciech Dąbrowski, proboszcz parafii w Minkowcach, do której należy Usnarz Górny. W sprawie uchodźców docierających do Polski ukazał się również komunikat przewodniczącego Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji i Pielgrzymek.


Nielegalni imigranci koczujący koło wsi Usnarz Górny nie chcieli opuścić tego miejsca - informuje Straż Graniczna

22.08.2021, 11:06

Grupa nielegalnych imigrantów, koczujących od kilkunastu dni koło podlaskiej wsi Usnarz Górny, nie chciała opuścić tego miejsca.


Szef MON: uszkodzenie ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej to efekt działalności białoruskich służb

21.08.2021, 07:55

Problem na granicy polsko-białoruskiej to brudna gra Łukaszenki i Kremla; uszkodzenie ogrodzenia to także efekt działalności białoruskich służb, co widać na zdjęciach - podkreślił w sobotę na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak, zamieszczając również zdjęcia uszkodzonego ogrodzenia na granicy.


Strażnicy Graniczni z Narewki uratowali grupę cudzoziemców

20.08.2021, 12:17

Pogranicznicy z placówki Straży Granicznej w Narewce uratowali grupę 12 cudzoziemców, którzy po nielegalnym przekroczeniu granicy polsko-białoruskiej utknęli w rozlewiskach Narwi - poinformowała rzeczniczka Podlaskiego Oddziału SG w Białymstoku mjr Katarzyna Zdanowicz.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

REKLAMA
OiFP - Maciej Sztor


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok