Radio Białystok | Wiadomości | Policjanci zatrzymali niesprawny technicznie autokar, którym dzieci z Moniek miały jechać na obóz

Policjanci zatrzymali niesprawny technicznie autokar, którym dzieci z Moniek miały jechać na obóz

autor: Wojciech Szubzda

23.08.2021, 12:30, akt. 25.08.2021, 12:44

Sami policjanci mówią, że dawno nie widzieli autokaru w tak fatalnym stanie technicznym. Przewody były łączone długopisem, z pojazdu wyciekało paliwo, uszkodzona była też przednia szyba.

źródło: podlaska.policja.gov.pl
źródło: podlaska.policja.gov.pl

Takim autokarem jeden z przewoźników chciał zawieźć grupę 30 dzieci z Moniek na obóz sportowy do Władysławowa. Funkcjonariusze byli zszokowani tym, co zobaczyli - mówi rzecznik podlaskiej policji podinspektor Tomasz Krupa.


- Autobus miał uszkodzoną przednią szybę, niesprawną instalację elektryczną, liczne wycieki oleju silnikowego, płynu chłodniczego czy nawet paliwa, które wyciekało z filtra wprost na kostkę wiązki elektrycznej. W autokarze była tylko jedna gaśnica, a przewód łączący zbiornik wyrównawczy płynu chłodniczego z chłodnicą połączony był za pomocą obudowy długopisu - relacjonuje podinsp. Tomasz Krupa.


Pojazd, który miał ruszyć w kilkusetkilometrową podróż, na szczęście został zatrzymany przez policjantów, zanim zdążył wyjechać. Jak ustalili mundurowi, miało nim jechać 30 dzieci z lokalnego klubu sportowego na obóz nad morzem. Funkcjonariusze sprawdzający ten pojazd zaskoczeni byli jego złym stanem technicznym i lekceważącym podejściem do bezpieczeństwa najmłodszych. Zatrzymali kierowcy dowód rejestracyjny autokaru i uniemożliwili dalszą jazdę.

Ostatecznie dzieci pojechały nad morze autokarem innego przewoźnika.

Przed nami ostatnie dni wakacji. Policjanci apelują do organizatorów, ale i rodziców o zgłaszanie wyjazdów autokarami. Chodzi o sprawdzenie stanu technicznego auta i trzeźwości kierujących.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Policjanci kontrolują autokary przewożące dzieci

29.06.2021, 13:57

Nawet kilkanaście autobusów dziennie kontrolują podlascy policjanci przed wyjazdem dzieci i młodzieży na letni wypoczynek.


Bezpieczne wakacje - sprawdź, gdzie zgłosić autobus do kontroli [lista]

23.06.2021, 11:04

W 14 miastach naszego regionu można zgłosić autobus przewożący dzieci i młodzież na wakacje. Wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów przygotowało Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!Lotto Netta Cup 2024, fot. Karol Prymaka
REGION
20.07.2024, 09:57, akt. 21.07.2024, 07:14

Zawody w skokach na nartach wodnych Lotto Netta CupDzień Rodziny w Hodyszewie, fot. Paweł Wądołowski
REGION
20.07.2024, 10:04, akt. 19:45

Dzień Rodziny w Hodyszewie
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok