Radio Białystok | Wiadomości | Policjanci zatrzymali niesprawny technicznie autokar, którym dzieci z Moniek miały jechać na obóz

Policjanci zatrzymali niesprawny technicznie autokar, którym dzieci z Moniek miały jechać na obóz

autor: Wojciech Szubzda

23.08.2021, 12:30, akt. 25.08.2021, 12:44

Sami policjanci mówią, że dawno nie widzieli autokaru w tak fatalnym stanie technicznym. Przewody były łączone długopisem, z pojazdu wyciekało paliwo, uszkodzona była też przednia szyba.

źródło: podlaska.policja.gov.pl
źródło: podlaska.policja.gov.pl

Takim autokarem jeden z przewoźników chciał zawieźć grupę 30 dzieci z Moniek na obóz sportowy do Władysławowa. Funkcjonariusze byli zszokowani tym, co zobaczyli - mówi rzecznik podlaskiej policji podinspektor Tomasz Krupa.


- Autobus miał uszkodzoną przednią szybę, niesprawną instalację elektryczną, liczne wycieki oleju silnikowego, płynu chłodniczego czy nawet paliwa, które wyciekało z filtra wprost na kostkę wiązki elektrycznej. W autokarze była tylko jedna gaśnica, a przewód łączący zbiornik wyrównawczy płynu chłodniczego z chłodnicą połączony był za pomocą obudowy długopisu - relacjonuje podinsp. Tomasz Krupa.


Pojazd, który miał ruszyć w kilkusetkilometrową podróż, na szczęście został zatrzymany przez policjantów, zanim zdążył wyjechać. Jak ustalili mundurowi, miało nim jechać 30 dzieci z lokalnego klubu sportowego na obóz nad morzem. Funkcjonariusze sprawdzający ten pojazd zaskoczeni byli jego złym stanem technicznym i lekceważącym podejściem do bezpieczeństwa najmłodszych. Zatrzymali kierowcy dowód rejestracyjny autokaru i uniemożliwili dalszą jazdę.

Ostatecznie dzieci pojechały nad morze autokarem innego przewoźnika.

Przed nami ostatnie dni wakacji. Policjanci apelują do organizatorów, ale i rodziców o zgłaszanie wyjazdów autokarami. Chodzi o sprawdzenie stanu technicznego auta i trzeźwości kierujących.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Policjanci kontrolują autokary przewożące dzieci

29.06.2021, 13:57

Nawet kilkanaście autobusów dziennie kontrolują podlascy policjanci przed wyjazdem dzieci i młodzieży na letni wypoczynek.


Bezpieczne wakacje - sprawdź, gdzie zgłosić autobus do kontroli [lista]

23.06.2021, 11:04

W 14 miastach naszego regionu można zgłosić autobus przewożący dzieci i młodzież na wakacje. Wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów przygotowało Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

fot. Marcin Mazewski
15.04.2024, 16:55, akt. 16:58

Koniec sezonu na białostockim lodowiskuźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok