Radio Białystok | Wiadomości | Straż Graniczna zatrzymała kolejne osoby, które pomagały w nielegalnym przekroczeniu granicy

Straż Graniczna zatrzymała kolejne osoby, które pomagały w nielegalnym przekroczeniu granicy

25.08.2021, 11:37, akt. 13:27

W sierpniu funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 20 osób, które pomagały w nielegalnym przekroczeniu polsko-białoruskiej granicy.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

- We wtorek (24.08) funkcjonariusze SG zatrzymali kolejne osoby, które pomagały w nielegalnym przekroczeniu granicy polsko-białoruskiej. Było to dwóch obywateli Tadżykistanu. W tym miesiącu takich osób strażnicy graniczni zatrzymali już 20. To obywatele Gruzji, Iraku i Bułgarii - podała na Twitterze Straż Graniczna.Od początku miesiąca funkcjonariusze SG odnotowali 2,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Z tego udaremnili ponad 2 tys. prób, a zatrzymali prawie 900 cudzoziemców, których umieszczono w strzeżonych ośrodkach.


W ostatnich miesiącach na granicach Białorusi z UE gwałtownie wzrosła liczba nielegalnych migrantów z Iraku, Syrii, Afganistanu i innych krajów. Polska oraz wszystkie kraje bałtyckie - Litwa, Łotwa, Estonia zarzucają Białorusi zorganizowanie przerzutu imigrantów na ich terytoria w ramach tzw. wojny hybrydowej. Najwięcej osób trafiło na Litwę, ale po przyjęciu w tym państwie przepisów umożliwiających służbom granicznym odsyłanie migrantów na Białoruś, ich grupy przekierowały się na granice z Łotwą i Polską.

Polska Straż Graniczna podkreśla, że obecnie największa presja na polsko-białoruskiej granicy jest na ok. 180-kilometrowym lądowym odcinku chronionym przez Podlaski Oddział Straży Granicznej. Rząd zapowiedział, że tym tygodniu na granicy rozpocznie się budowa 2,5-metrowego płotu.


źródło: IAR, PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W sierpniu odnotowano prawie 3 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski

25.08.2021, 10:37

Od początku sierpnia funkcjonariusze Straży Granicznej odnotowali 2,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.


Białoruskie władze odmówiły przyjęcia polskiej pomocy humanitarnej dla imigrantów

25.08.2021, 06:58

Władze Białorusi nie chcą przyjąć polskiego konwoju z pomocą humanitarną dla migrantów, którzy przybyli na terytorium tego państwa z Bliskiego Wschodu - informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych.


Po białoruskiej stronie granicy wciąż koczują 24 osoby - informuje straż graniczna

24.08.2021, 11:14

Po białoruskiej stronie na wysokości Usnarza Górnego wciąż koczują 24 osoby – poinformowała we wtorek (24.08) rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.


Premier Mateusz Morawiecki z wizytą na granicy polsko-białoruskiej [zdjęcia, wideo]

24.08.2021, 09:08

Reżim Łukaszenki wybrał niewłaściwą granicę, bo granica Polski jest i będzie dobrze strzeżona - powiedział we wtorek (24.08) w Kuźnicy premier Mateusz Morawiecki. Jak ocenił, sytuacja jest bez precedensu, gdyż białoruski reżim wybrał granicę z Polską "do dokonania prowokacji".


Policjanci zatrzymali w Białymstoku grupę nielegalnych obcokrajowców

23.08.2021, 18:45

13 obcokrajowców podróżujących mercedesem zatrzymała podlaska policja na ulicy Wasilkowskiej w Białymstoku. Informację o tym, że busem mogą podróżować uchodźcy, funkcjonariusze otrzymali na numer alarmowy.


Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się prace nad budową płotu na granicy polsko-białoruskiej [zdjęcia, wideo]

23.08.2021, 16:53

Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się prace nad budową płotu na granicy polsko-białoruskiej; płot zbudowany będzie z zasieków i będzie miał 2,5 m wysokości. Informacje o tym przekazał w poniedziałek (23.08) minister Mariusz Błaszczak na polsko-białoruskiej granicy w okolicach miejscowości Kopczany w powiecie augustowskim.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok