Radio Białystok | Wiadomości | Akt oskarżenia wobec kierowcy ws. wypadku na przejeździe kolejowym w Koszarówce

Akt oskarżenia wobec kierowcy ws. wypadku na przejeździe kolejowym w Koszarówce

13.09.2021, 11:48, akt. 12:21

Do Sądu Rejonowego w Grajewie trafił akt oskarżenia wobec kierowcy cysterny na mleko, który siedem miesięcy temu na przejeździe kolejowym w Koszarówce wjechał pod nadjeżdżający pociąg PKP Intercity. Prokuratura zarzuciła mu, że doprowadził do katastrofy na torach.

Fot. Paweł Wądołowski
Fot. Paweł Wądołowski

Do wypadku doszło wczesnym popołudniem 3 lutego tego roku. Według informacji podawanych wówczas przez spółkę PKP PLK, na przejeździe działała wtedy sygnalizacja świetlna, a samochód wjechał na tory mimo czerwonych świateł oznaczających zakaz wjazdu. Pociągiem podróżowało ok. 40 osób. W wypadku ranny został maszynista; jak podawała policja - zarówno on, jak i kierowca ciężarówki byli trzeźwi.Oprócz wykolejenia lokomotywy, uszkodzone zostały trzy słupy sieci trakcyjnej i tory; przerwa w ruchu pociągów trwała półtorej doby. Naprawiana była sieć trakcyjna i uszkodzone tory. Pracowały tam dwa pociągi sieciowe, dwa pociągi ratownictwa technicznego i specjalny dźwig kolejowy.

Śledztwo w sprawie wypadku prowadziła Prokuratura Rejonowa w Grajewie. Zarzuciła kierowcy sprowadzenie katastrofy w ruchu kolejowym; w jej ocenie można w tym wypadku mówić o winie nieumyślnej, ale z umyślnym naruszeniem przepisów ruchu drogowego. Prokuratura w śledztwie stosowała wobec kierowcy tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze - zakaz opuszczania kraju oraz zakaz prowadzenia działalności gospodarczej związanej z transportem ludzi i mienia.

Teraz o dalszych stosowaniu tych środków zdecyduje grajewski sąd; termin rozpoznania sprawy nie został jeszcze wyznaczony.

źródło: PAP | red: mak, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zarzuty dla kierowcy cysterny za wypadek na przejeździe kolejowo-drogowym pod Grajewem

15.03.2021, 10:10

Zarzut związany z doprowadzeniem do katastrofy w ruchu kolejowym postawiła Prokuratura Rejonowa w Grajewie kierowcy cysterny na mleko, który 3 lutego na przejeździe kolejowo-drogowym w Koszarówce pod Grajewem wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg PKP Intercity. W wypadku ranny został maszynista.


Trwa śledztwo po wypadku na przejeździe kolejowym w Koszarówce

8.02.2021, 15:31

Prokuratura Rejonowa w Grajewie wszczęła w poniedziałek (08.02) śledztwo związane z wypadkiem na przejeździe kolejowym w Koszarówce, gdzie kilka dni temu kierowca cysterny na mleko wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg PKP Intercity. W wypadku ranny został maszynista.


Zderzenie pociągu z cysterną w Koszarówce - sprawą zajęła się grajewska prokuratura

4.02.2021, 15:13

Grajewska prokuratura zajęła się sprawą środowego (03.02) zderzenia pociągu osobowego z cysterną przewożącą mleko.


Pociąg pasażerski zderzył się z cysterną pod Grajewem [zdjęcia, wideo]

3.02.2021, 14:43

Zderzenie na niestrzeżonym przejeździe kolejowo-drogowym w Koszarówce koło Grajewa. Samochód ciężarowy przewożący mleko wjechał pod pociąg PKP InterCity relacji Gdynia - Białystok.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok