Radio Białystok | Wiadomości | Prokuratura w Łomży zaskarżyła odmowę aresztu 51-latka podejrzanego o skatowanie własnego psa

Prokuratura w Łomży zaskarżyła odmowę aresztu 51-latka podejrzanego o skatowanie własnego psa

15.09.2021, 16:00, akt. 16:09

Łomżyńska prokuratura rejonowa złożyła zażalenie na odmowę aresztu 51-letniego mieszkańca miasta, podejrzanego o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad własnym psem. Zwierzę małej rasy shih tsu przeżyło, ale ma m.in. uszkodzony kręgosłup i wybite zęby.

Fotolia.com
Fotolia.com

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności zdarzeń z 6 września. Psa - zakrwawionego i bez sił, by się podnieść - znalazł syn 51-latka, gdy odwiedził ojca w jego mieszkaniu; jeszcze przed wezwaniem policji zwierzę zawieziono do weterynarza.

Policjanci sprawdzili trzeźwość podejrzanego o skatowanie zwierzęcia, mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak informował wówczas zespół prasowy podlaskiej policji, relacjonował on policjantom, że gdy otwierał lodówkę, pies go ugryzł, więc go kopnął. Siła była jednak ta duża, że ratując się i odskakując, zwierzę zerwało karnisz wraz z firankami.

Jak opisali w zarzucie śledczy, znęcanie się polegać miało na tym, że pies został silnie kopnięty, co skończyło się dla niego m.in. urazem oka, ucha, wybiciem zębów i problemami z kręgosłupem, bo nie był zdolny chodzić i utrzymać równowagi.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia, które są - jak podała prokuratura - "odzwierciedleniem zgromadzonego dotychczas materiału dowodowego". Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, przestępstwo zapisane w ustawie o ochronie zwierząt, grozi mu do 5 lat więzienia.

Prokuratura złożyła wniosek o areszt tymczasowy podejrzanego, który nie został jednak przez sąd uwzględniony. Jak wynika z informacji uzyskanych w środę przez PAP w łomżyńskiej prokuraturze rejonowej, postanowienie zostało zaskarżone do sądu drugiej instancji. Termin rozpoznania zażalenia nie został jeszcze ustalony.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dramat zwierząt w gospodarstwie niedaleko Suraża - inspektorzy znaleźli martwe i wygłodzone krowy

10.06.2021, 17:57

Mieszkańców niewielkiej wsi niedaleko Suraża zaniepokoił odór wydostający się z jednego z gospodarstw. To, co po interwencji zastali inspektorzy weterynarii, odsłoniło dramat kilkudziesięciu zwierząt.


Mężczyzna z Łomży podejrzany o zabicie psa nie został aresztowany

19.01.2021, 13:53

Mieszkaniec Łomży podejrzany o znęcanie się i zabicie psa, którego wyrzucił przez okno z wysokości kilkunastu metrów, nie trafi do aresztu. Miejscowy sąd nie uwzględnił we wtorek (19.01) takiego wniosku prokuratury. Śledczy nie wykluczają zażalenia na to postanowienie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
WAŻNE!
15.09.2021, 12:59, akt. 16.09.2021, 06:55

Ratownicy z Białegostoku wracają do pracy
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok