Radio Białystok | Wiadomości | Ciało mężczyzny znaleziono na polu w okolicach Kuźnicy - dokumenty wskazują, że jest to 24-letni Syryjczyk

Ciało mężczyzny znaleziono na polu w okolicach Kuźnicy - dokumenty wskazują, że jest to 24-letni Syryjczyk

14.10.2021, 13:41, akt. 14:30

W okolicach miejscowości Klimówka, na terenie objętym stanem wyjątkowym, znaleziono na polu ciało młodego mężczyzny. Dokumenty wskazują, że jest to 24-letni Syryjczyk, wcześniej przebywający na Białorusi - podał w czwartek (14.10) rzecznik podlaskiej policji podinspektor Tomasz Krupa.

Fotolia.com
Fotolia.com

Śledztwo, w którym wyjaśniane będą okoliczności i przyczyny śmierci mężczyzny, prowadzi Prokuratura Rejonowa w Sokółce. Kierunkowo dotyczy nieumyślnego spowodowania śmierci człowieka.

Krupa poinformował, że ciało odnaleziono w środę podczas patrolowania przez policyjny śmigłowiec rejonu objętego stanem wyjątkowym. Ciało mężczyzny odnaleziono na polu - dodał.

"Wstępne ustalenia wskazują, że są to zwłoki osoby wcześniej przebywającej na terenie Białorusi, o czym świadczą zabezpieczone obok dokumenty" - poinformował podinspektor Tomasz Krupa.

"Przy zwłokach znaleziono białoruskie dokumenty wizowe datowane na 15 września. Więc wszystko wskazuje na to, że ten mężczyzna w połowie września wjechał na Białoruś" - powiedział PAP Krupa. Dodał, że z dokumentów tożsamości znalezionych przy zmarłym wynika, że jest to 24-letni Syryjczyk.

To piąty taki przypadek przy granicy z Białorusią.

Śledztwo w sprawie zgonu trzech osób prowadzi od drugiej połowy września Prokuratura Okręgowa w Suwałkach. Zwłoki znaleziono wówczas koło Gib na Suwalszczyźnie oraz w powiatach: białostockim niedaleko Gródka (obszar działania placówki SG w Bobrownikach) i sokólskim (obszar działania placówki SG w Kuźnicy).

Kilka dni później Prokuratura Rejonowa w Sokółce wszczęła śledztwo w sprawie zgonu kolejnego migranta, który pomimo reanimacji prowadzonej przez patrol oraz zespół karetki pogotowia zmarł ok. pół kilometra od granicy polsko-białoruskiej, w okolicy miejscowości Nowy Dwór.

źródło: PAP | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


12 obywateli Syrii zatrzymanych przy polsko-litewskiej granicy

14.10.2021, 11:20

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Sejnach zatrzymali 12 cudzoziemców za przekroczenie polsko-litewskiej granicy. Zatrzymano też 4 osoby, które pomagały im w nielegalnym przekroczeniu granicy.


Dziesiątki osób koczują na lotnisku w Mińsku

14.10.2021, 10:22

Opozycyjny białoruski serwis informacyjny Nexta opublikował w środę (13.10) na Twitterze nagranie, na którym widać dziesiątki osób - najprawdopodobniej cudzoziemców - koczujących na ławkach i podłodze na lotnisku w Mińsku.


Projekt ustawy o budowie zabezpieczenia na granicy skierowany do komisji w Sejmie

14.10.2021, 09:06

Sejm skierował w środę (13.10) w nocy do dalszych prac w komisji projekt ustawy o budowie zabezpieczenia granicy państwowej dotyczący budowy zapory na granicy z Białorusią. Do propozycji zmian złożono kilka poprawek.


Komunikaty w czterech językach na granicy z Białorusią

13.10.2021, 16:04

Od kilku dni funkcjonariusze obecni na granicy z Białorusią informują migrantów przez megafon, że za jej nielegalne przekroczenie grozi kara - poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.


Straż Graniczna: chcielibyśmy, żeby budowa zapory ruszyła jak najszybciej

13.10.2021, 15:13

Posłowie zajmują się w środę (13.10) rządowym projektem specustawy w sprawie budowy muru na granicy z Białorusią.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok