Radio Białystok | Wiadomości | Białostoccy nauczyciele odebrali nagrody prezydenta miasta

Białostoccy nauczyciele odebrali nagrody prezydenta miasta

autor: Edyta Wołosik

18.10.2021, 13:53, akt. 14:55

To podziękowanie za dotychczasową pracę i motywacja do dalszych działań. Prawie 160 białostockich nauczycieli odebrało dziś (18.10) nagrody prezydenta miasta z okazji tegorocznego Dnia Edukacji Narodowej.

źródło: UM Białystok
źródło: UM Białystok

Białostoccy nauczyciele odebrali nagrody prezydenta miasta - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Poza tym dziewięciu pedagogom wręczono statuetki "Nauczyciel Mądry Sercem". 

W tym gronie znalazła się polonistka z 3 LO - Maryla Boćkowska, która mówiła m.in.: "z nagród, które do tej pory otrzymałam, ta jest szczególna, bo mówi mi, że moi uczniowie, moi koledzy i koleżanki z pracy zaufali mi na tyle, by mnie nominować i że jestem w stanie kierować się sercem w swojej pracy".  

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski nagradzając dziś nauczycieli, gratulował im dotychczasowych osiągnięć, dziękował im za pracę w tym trudnym pandemicznym czasie i za szczególne podejście do uczniów. 

Wyróżnienia „Nauczyciel Mądry Sercem” - wśród nagrodzonych znaleźli się:

  • Barbara Krentowska – pedagog szkolny, nauczyciel zajęć rozwijających kreatywność i zajęć rewalidacyjnych w Szkole Podstawowej nr 46 Specjalnej. To nauczyciel wyjątkowy, stawiający na pierwszym miejscu dobro ucznia. Szczególną opieką otacza dzieci i młodzież z zaburzeniami osobowości i chorobami psychicznymi. Uczniowie zawsze mogą liczyć na jej wsparcie.
  • Anna Małgorzata Janucik – nauczyciel wychowania przedszkolnego, logopeda w Przedszkolu Samorządowym nr 56. W swojej pracy kieruje się życzliwością, zrozumieniem oraz wyjątkowym taktem pedagogicznym. Opracowuje i wdraża programy autorskie, pisze i publikuje wiersze dla dzieci. Od 20 lat prowadzi nieodpłatnie konsultacje z terapią logopedyczną, bierze udział w licznych akcjach charytatywnych.
  • Edyta Żywicka – nauczyciel języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym. Rozbudza u swoich uczniów miłość do literatury, rozwija ich umiejętności, zainteresowania oraz zachęca do działań, zwracając uwagę na indywidualne predyspozycje każdego z nich. Sprawuje opiekę nad samorządem uczniowskim, z którym dba o życie kulturalne szkoły, a także włącza się wraz z młodzieżą w liczne akcje charytatywne.
  • Maryla Boćkowska – nauczyciel języka polskiego w III Liceum Ogólnokształcącym. Obdarzona empatią, troszczy się o dobro podopiecznych, mobilizując jednocześnie uczniów do pracy na rzecz innych. Prowadzi zespół do działań charytatywnych „Trójka pomaga”, regularnie współpracuje z wieloma fundacjami i organizacjami pozarządowymi, bezpośrednio koordynuje akcjami charytatywnymi na terenie szkoły.
  • Dorota Zalewska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 10. Jest bardzo zaangażowana w proces dydaktyczno-wychowawczy swoich podopiecznych. Dobro dziecka stawia na pierwszym miejscu i nigdy nie przechodzi obojętnie obok uczniów wymagających wsparcia.
  • Danuta Żołyńska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego nr 2. Potrafi zrozumieć problemy uczniów i pomóc w ich rozwiązaniu, mądrze doradzić. Jest inspiratorką różnorodnych atrakcyjnych form pracy z dziećmi. Zachęca je do aktywności twórczej, umiejętnie czuwa nad ich rozwojem intelektualnym.
  • Izabela Łuckiewicz – nauczyciel języka polskiego Szkoły Podstawowej nr 37. Wyjątkowy pedagog, opiekunka szkolnego koła wolontariatu, która dostrzega potrzeby oraz możliwości swoich uczniów, motywuje ich do pracy i rozwija zdolności. Doskonale rozumie wartość dawania siebie innym, jest oddana swojej pracy i wychowankom.
  • Dominika Naumczuk – nauczyciel wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Niepublicznym Poziomka. To nauczyciel twórczy, który nie boi się wyzwań. Jest inicjatorką wielu projektów edukacyjnych, akcji charytatywnych, innowacji pedagogicznych oraz konkursów skierowanych do dzieci. Jest otwarta i serdeczna.
  • Katarzyna Zajko – pedagog szkolny i nauczyciel, wychowawca w Zespole Szkół nr 16. Codzienną pracą wspiera młodzież z różnymi niepełnosprawnościami, odpowiadając na ich indywidualne potrzeby. W każdym odkrywa potencjał i to, co go wyróżnia, na czym może budować swoją dalszą samodzielną przyszłość.

Pierwsze wyróżnienia „Nauczycieli Mądrych Sercem” zostały wręczone czternaście lat temu – w 2007 roku. Do dziś Prezydent Miasta Białegostoku uhonorował pracę i osiągnięcia 188 nauczycieli.

źródło: bialystok.pl | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


To święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów - Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2021, 06:57

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. W województwie podlaskim jest około 22 tys. nauczycieli.


Nagrody i wyróżnienia z okazji Dnia Edukacji Narodowej [zdjęcia]

11.10.2021, 07:06

Prawie 350 podlaskich nauczycieli otrzyma wyróżnienia i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

źródło: Urząd Miejski w Białymstoku
BIAŁYSTOK
30.11.2021, 13:54, akt. 15:24

Kończy się ósmy sezon BiKeRaźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok