Radio Białystok | Wiadomości | Coraz więcej zakażeń koronawirusem w regionie. W Białymstoku ma być otwarty drugi szpital tymczasowy

Coraz więcej zakażeń koronawirusem w regionie. W Białymstoku ma być otwarty drugi szpital tymczasowy

autor: Renata Reda

20.10.2021, 12:22, akt. 12:51

Znacząco przybywa zakażonych koronawirusem w podlaskich szpitalach. Teraz jest tam pół tysiąca takich osób.

fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska

Coraz więcej zakażeń koronawirusem w regionie. W Białymstoku ma być otwarty drugi szpital tymczasowy - relacja Renaty Redy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku przygotowuje na przyjęcie pacjentów drugi szpital tymczasowy w hali sportowej przy ul. Wołodyjowskiego. 

Coraz więcej zakażonych trafia do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. W UDSK leży teraz około 20 dzieci z Sars-Cov-2. Dziennie trafia tu kilku zakażonych pacjentów. Objawy choroby są nieco inne niż były w poprzednich falach epidemii. 


Trudno jest przewidzieć, jaki będzie przebieg choroby. Często dzieci mają wysoką gorączkę. Zdarzają się dzieci z biegunką czy wymiotami. Również roczne, dwuletnie dzieci wymagają leczenia w szpitalu, czasami mają ciężkie wirusowe zapalenie płuc - mówi dyrektorka szpitala profesor Anna Wasilewska. 


Dodaje, że w czwartek lub w piątek będzie 12-14 dodatkowych miejsc dla zakażonych koronawirusem. Powstaną na oddziale rehabilitacji. Brakuje jeszcze około 10 pielęgniarek. Profesor Wasilewska liczy na pomoc wojewody podlaskiego, że oddeleguje on do pracy w jej szpitalu dodatkowe osoby. Już teraz wojewoda oddelegował 3 lekarzy i 4 pielęgniarki. 

Dodatkowe miejsca dla zakażonych koronawirusem przygotowuje też Uniwersytecki Szpital Kliniczny. Jak mówi jego rzeczniczka Katarzyna Malinowska-Olczyk, przygotowywana jest lista pracowników. Jeszcze na początku września w USK przebywało 10 pacjentów zakażonych koronawirusem, podczas gdy teraz jest już ponad 150. Są to osoby w różnym wieku. Wiosną — podczas największej fali epidemii — w USK było około 200 chorych z Covid-19. Katarzyna Malinowska-Olczyk zaznacza, że 95 procent zakażonych koronawirusem, to osoby niezaszczepione. 


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podlaskie trzecie w Polsce pod względem liczby nowych dziennych zakażeń

19.10.2021, 10:48

Badania potwierdziły 3931 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, najwięcej na Lubelszczyźnie i na Mazowszu. Zmarły 64 osoby z COVID-19 – podało we wtorek (19.10) Ministerstwo Zdrowia.


Coraz więcej szkół w Podlaskiem przechodzi na nauczanie zdalnie z powodu COVID-19

18.10.2021, 15:12

W regionie przybywa szkół i przedszkoli, które w całości przeszły na nauczanie zdalnie z powodu zakażeń koronawirusem.


Wojewoda podlaski: Sytuacja epidemiczna w regionie jest zła

13.10.2021, 17:37

- Obserwujemy z niepokojem narastające dzienne przyrosty zakażonych - ocenił w środę (13.10) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok