Radio Białystok | Wiadomości | W Białymstoku kończą się konsultacje społeczne ws. strategii rozwoju miasta

W Białymstoku kończą się konsultacje społeczne ws. strategii rozwoju miasta

autor: Edyta Wołosik

20.10.2021, 15:36, akt. 15:40

Hala widowiskowo - sportowa, basen, centra kształcenia zawodowego i rewaloryzacje parków. To kilka z prawie 40 inwestycji planowanych w Białymstoku do 2030 roku. Tak przynajmniej wynika z projektu strategii rozwoju miasta. W środę (20.10) o północy kończą się konsultacje społeczne tego dokumentu.

źródło: bialystok.pl
źródło: bialystok.pl

W Białymstoku kończą się konsultacje społeczne ws. strategii rozwoju miasta - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Każdy może wziąć udział w tych konsultacjach, wchodząc m.in. na stronę internetową bialystok.pl. Tam jest dostępny projekt dokumentu i ankieta. A w niej są pytania dotyczące strategii i tego, co w niej zmienić, jak też tego, jaki powinien być Białystok.

Pełnomocnik do spraw strategii dr hab. Dorota Perło zapewnia, że po zakończaniu konsultacji wszystkie uwagi będą przeanalizowane: ""z konsultacji powstanie raport, w którym ujęte będą wszystkie propozycje i uwagi mieszkańców, z adnotacją, czy zostaną uwzględnione, czy jednak nie wpisują się w wizję rozwoju miasta, bo strategia to sztuka wyboru i nie można wszystkiego rozwijać, a trzeba postawić na priorytety".

Strategia Rozwoju Białegostoku ma być gotowa do końca tego roku i ma określać kilka kluczowych obszarów. To: gospodarka, środowisko, kapitał ludzki, zagospodarowanie przestrzenne, smart city i powiązania funkcjonalne miasta z otoczeniem. 

Z projektu dokumentu dowiadujemy się np., że do 2030 roku zaplanowano prawie 40 kluczowych inwestycji. To m.in. infrastruktura lotniskowa na Krywlanach, hala widowiskowo - sportowa, basen miejski u zbiegu ulic: Ciołkowskiego i Sławińskiego lub przy ul. Andersa, budowa wiaduktu kolejowego wraz z przebudową ulicy Popiełuszki, budowa mieszkań komunalnych na osiedlu Bema, czy też modernizacja kilku zabytkowych budynków, m.in. przy ul. Lipowej.  

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Trwają konsultacje społeczne ws. Strategii Rozwoju Białegostoku do 2030 roku

7.10.2021, 18:47

Ma być gotowy do końca roku, a jego autorzy chcą poznać opinie i pomysły mieszkańców. Trwają konsultacje społeczne dokumentu, który powstaje co 10 lat, czyli Strategii Rozwoju Białegostoku.


Rozpoczął się kolejny etap konsultacji społecznych ws. Strategii Rozwoju Białegostoku do 2030 roku

14.09.2021, 13:42

To kolejny etap prac nad Strategią Rozwoju Białegostoku do 2030 roku. Projekt dokumentu jest już gotowy i dostępny w internecie (m.in. na www.bialystok.pl), a każdy może zgłosić swoje uwagi. We wtorek (14.09) rozpoczął się następny etap konsultacji społecznych, poprzedzony spotkaniami i zbieraniem opinii.


Podczas piątego Forum Rad Seniorów dyskutowano o "Strategii rozwoju województwa podlaskiego do 2030 roku"

26.06.2021, 13:30

Słaby i nierównomierny dostęp do specjalistycznych świadczeń zdrowotnych. M.in. na to wskazywały osoby, które wzięły udział w konsultacjach dotyczących "Strategii rozwoju województwa podlaskiego do 2030 roku", dotyczącej m.in. rozwoju polityki senioralnej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok