Radio Białystok | Wiadomości | Uczniowie mają problem z potwierdzeniem ulgi w białostockich autobusach

Uczniowie mają problem z potwierdzeniem ulgi w białostockich autobusach

autor: Edyta Wołosik

22.10.2021, 15:39, akt. 17:00

Albo imienna karta miejska, albo legitymacja z wpisanym białostockim adresem. Tylko jeden z tych dokumentów uprawnia uczniów podstawówek do bezpłatnych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej.

fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska

Uczniowie mają problem z potwierdzenie ulgi w białostockich autobusach - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Problem - jak sygnalizowali białostoccy radni podczas posiedzenia jednej z komisji - pojawił się w związku z nowym drukiem legitymacji, w którym nie ma wpisanego adresu.

Uczniowie podstawówek mieszkający w Białymstoku mogą bezpłatnie jeździć autobusami komunikacji miejskiej. Ale w przypadku kontroli muszą pokazać dokument uprawniający do tego.

Może to być imienna karta miejska z zakodowaną 100-procentową ulgą lub legitymacja, ale co ważne - z wpisanym adresem. Ale - jak sygnalizują radni Karol Masztalerz i Sebastian Putra - w nowych drukach nie ma miejsca na adres.


- Dochodzi do sytuacji nakładania kar przez kontrolerów i zależy nam na tym, żeby rozwiązać ten problem - argumentują radni.


Dyrektor Zarządu Białostockiej Komunikacji Miejskiej Bogusław Prokop tłumaczy, że na ten moment legitymacja bez adresu zamieszkania nie uprawnia do bezpłatnych przejazdów.


- Dziecko, które ma legitymację bez adresu zamieszkania powinno wyrobić imienną kartę miejską - zachęca Bogusław Prokop.


W przypadku kontroli, gdy uczeń nie ma legitymacji z adresem lub imiennej karty miejskiej z zakodowaną 100-procentową ulgą, nakładana jest kara. Jeśli jednak w ciągu siedmiu dni udowodni prawo do bezpłatnych przejazdów opłata wyniesie 10 złotych. Jeśli nie - będzie musiał zapłacić 300 złotych.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kolejki po bilety komunikacji miejskiej w Białymstoku

2.09.2021, 18:59

Nie wszystkie sprawy trzeba załatwiać osobiście. Przypominają o tym urzędnicy w związku z kolejkami, które od kilku dni tworzą się przed punktem Białostockiej Komunikacji Miejskiej przy ul. Lipowej w Białymstoku.


Przez rok w białostockich biletomatach sprzedano ponad 1,8 mln biletów komunikacji miejskiej

4.04.2021, 08:05

Biletomaty w białostockich autobusach są od roku. Sprzedano w nich około 1,8 mln biletów na łączną kwotę ponad 5,1 mln zł.


Około 40 tys. pasażerów BKM-u będzie musiało wymienić kartę miejską

31.03.2021, 10:14

Nie wszyscy pasażerowie Białostockiej Komunikacji Miejskiej będą mogli kupić bilet miesięczny na kwiecień bez wymiany karty. A to dlatego, że po 10 latach straciły one ważność. Dotyczy to około 40 tysięcy osób.


W Białymstoku na razie nie będzie przywrócona liczba kursów BKM sprzed pandemii

9.03.2021, 12:51

Nie będzie na razie większej liczby kursów białostockich autobusów. Mimo powrotu najmłodszych dzieci do szkół urzędnicy nie zmienili decyzji.


Parking P+R i pętla przy ul. Filipowicza - czy zachęcą do korzystania z BKM?

3.03.2021, 05:45

Cztery wiaty przystankowe i długi podjazd, a tylko dwie kursujące linie – tak wygląda sytuacja na pętli autobusowej przy ulicy Filipowicza w Białymstoku.


Nie wszyscy uczniowie mogą jeździć autobusami BKM na podstawie legitymacji szkolnej

3.11.2019, 13:41

Ta zmiana dotyczy wielu białostockich uczniów szkół podstawowych. Nie wszyscy na podstawie legitymacji szkolnej, jak to było do tej pory, mogą jeździć za darmo autobusami komunikacji miejskiej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok