Radio Białystok | Wiadomości | Złodzieje perfum wpadli w ręce łomżyńskich policjantów

Złodzieje perfum wpadli w ręce łomżyńskich policjantów

autor: Paweł Wądołowski

22.10.2021, 20:10, akt. 20:13

Perfumy o wartości ponad 80 tys. zł ukradli dwaj mężczyźni zatrzymani przez łomżyńskich policjantów. Sprawą zajmowali się od kilku miesięcy - mówi Justyna Janowska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Fotolia.com
Fotolia.com

- Mężczyźni uczynili sobie ze sprzedaży tych kosmetyków, na czarnym rynku, stałe źródło dochodu. Pierwszy raz ukradli w styczniu, w Świebodzinie. Kolejne kradzieże miały miejsce w maju, w czerwcu i w lipcu, gdzie było ich najwięcej bo aż 14. Na Podlasiu, tylko w jeden lipcowy dzień ukradli perfumy o wartości blisko 8 tys. zł. Rozpoczęli w Łomży następnie odwiedzili Augustów i skończyli w Grajewie - mówi Justyna Janowska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Policjanci dwa miesiące temu zatrzymali pierwszego ze wspólników. Teraz w ich ręce wpadł drugi.

- W sierpniu łomżyńscy policjanci, w województwie lubuskim, zatrzymali 40-latka podejrzanego o liczne kradzieże na terenie całego kraju. Mężczyzna usłyszał wtedy 17 zarzutów i decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Mundurowi ustalili że nie działał sam, a jego wspólnik od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Wpadł w Warszawie - mówi Justyna Janowska.

34-latek usłyszał 28 zarzutów i zgodnie z decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Obu mężczyznom grozi do pięciu lat więzienia.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Skruszony złodziej zwrócił w Bielsku Podlaskim ukradzione rzeczy i przeprosił za swój czyn

12.10.2021, 16:52

To wyjątkowo nietypowa historia - skruszony złodziej zwrócił ukradzione rzeczy i przeprosił za swój czyn. Do Parafii Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim ktoś podrzucił worek z kilkoma cennymi przedmiotami wraz z kartką - mówi proboszcz parafii ksiądz Zbigniew Karolak.


Białostoczanin ukradł rzeczy o wartości ponad 30 tys. zł, wpadł przez monitoring

5.10.2021, 13:14

Ponad 30 tysięcy złotych warte były rzeczy skradzione przez białostoczanina ze sklepów m.in. w galeriach handlowych. 33-latek wpadł przez nagrania z monitoringów. Usłyszał już cztery zarzuty.


53-letni białostoczanin okradł byłą żonę - grozi mu do 5 lat więzienia

14.09.2021, 15:36

Do 5 lat więzienia grozi białostoczaninowi, który okradł byłą żonę. Z ich wspólnego mieszkania wyniósł biżuterię i stabilizatory ortopedyczne warte w sumie 1300 zł. 53-latek tłumaczył, że potrzebował pieniędzy na alkohol. Usłyszał już zarzuty.


Białostoccy policjanci szukają złodzieja, który okradł obywatela Białorusi

21.08.2021, 07:07

Policjanci szukają złodzieja, który okradł w Białymstoku obywatela Białorusi.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok