Radio Białystok | Wiadomości | Kolejny policyjny pościg - zatrzymany Ukrainiec, który przewoził 12 osób [zdjęcia]

Kolejny policyjny pościg - zatrzymany Ukrainiec, który przewoził 12 osób [zdjęcia]

23.10.2021, 12:26, akt. 13:06

Podlaska policja zatrzymała po pościgu na dk 66 obywatela Ukrainy, który przewoził busem 12 osób, prawdopodobnie nielegalnie przebywających w Polsce. W trakcie pościgu na drodze Szastały - Kalnica w powiecie bielskim doszło do wypadku, jedna osoba została ranna.

fot. Podlaska Policja
fot. Podlaska Policja

Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa poinformował, że do zdarzenia doszło w sobotę przed południem na drodze krajowej 66. Policja próbowała zatrzymać busa renault do kontroli, ale samochód się nie zatrzymał.

Policja rozpoczęła pościg. Jazdę próbował utrudniać policji samochód marki Nissan, którego kierowca - jak podano - próbował wyprzedzać radiowóz, zajeżdżać mu drogę. Nissan zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie, na drodze Szastały - Kalnica, doszło do zderzenia z jadącą z naprzeciwka hondą. "Pasażerka hondy trafiła do szpitala" - podała policja.

Kierowca busa skręcił w boczną, polną drogę, uciekł z miejsca zdarzenia, zostawił busa, w którym było 12 osób. Tomasz Krupa poinformował, że tego kierowcę policja zatrzymała trzy kilometry dalej. Zatrzymano także prowadzącego nissana, który również jest Ukraińcem.

Policja poinformowała także, że - w związku ze stanem zdrowia, a nie wypadkiem - do szpitala trafiły dwie kobiety i dziecko podróżujące busem. Bus w wypadku nie uczestniczył.

źródło: PAP | red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zatrzymani po pościgach w naszym regionie trzej cudzoziemcy trafili na trzy miesiące do aresztu

19.10.2021, 13:14

Sąd aresztował trzech mężczyzn podejrzanych o pomoc w nielegalnym przekroczeniu polsko-białoruskiej granicy. Obywateli Iraku, Syrii i Albanii zatrzymano po pościgach, gdy przewozili w swoich samochodach osoby nielegalnie przebywające w Polsce.


Podlaskie służby zatrzymały kolejne grupy nielegalnych imigrantów

18.10.2021, 07:06

Zatrzymano kolejne grupy imigrantów, którzy prawdopodobnie nielegalnie przekroczyli granicę polsko-białoruską. Funkcjonariusze wykryli w poniedziałek (18.10) rano dwie grupy, które przedostały się do naszego kraju i poruszały autami po drogach w Podlaskiem.


Siemiatycki sąd aresztował trójkę kurierów nielegalnych imigrantów

7.10.2021, 14:34

Siemiatycki sąd tymczasowo aresztował trzy osoby podejrzane o pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy z Białorusi do Polski grupie imigrantów - poinformowała w czwartek (7.10) podlaska policja. Jeden z kurierów ma też zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy.


Policja zatrzymała kurierów przewożących nielegalnych imigrantów

4.10.2021, 12:10

Podlaska policja wyjaśnia okoliczności przewozu imigrantów w samochodach zatrzymanych w Białymstoku i w powiecie siemiatyckim. W sumie SG przekazanych zostało 25 osób, co do których są podejrzenia, iż nielegalnie przekroczyły wschodnią granicę. Kierowcy odpowiedzą za pomoc w organizowaniu takiego nielegalnego przekroczenia granicy.


Pościg i strzały z broni - policjanci zatrzymali niebezpiecznego kierowcę w okolicach Augustowa

12.08.2021, 18:29

Dopiero strzały z policyjnej broni służbowej zakończyły pościg za 20-letnim kierowcą w Serwach nieopodal Augustowa. W trakcie ucieczki młody mężczyzna zbliżał się rozpędzonym autem do obozu harcerskiego. Ostatecznie nikomu nic się nie stało.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!
Dzień Rodziny w Hodyszewie, fot. Paweł Wądołowski
REGION
20.07.2024, 10:04, akt. 10:58

Dzień Rodziny w Hodyszewie
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok