Radio Białystok | Wiadomości | Uchodźcy zaatakowali polskich żołnierzy niedaleko Usnarza Górnego [wideo]

Uchodźcy zaatakowali polskich żołnierzy niedaleko Usnarza Górnego [wideo]

25.10.2021, 09:48, akt. 14:07

Dwóch polskich żołnierzy trafiło w niedzielę (24.10) wieczorem do szpitala po kolejnej siłowej próbie przedarcia się migrantów z Białorusi do Polski. Do zdarzenia doszło niedaleko Usnarza Górnego - poinformowała w poniedziałek (25.10) rzeczniczka SG ppor. Anna Michalska.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Grupa cudzoziemców zaatakowała polskich żołnierzy niedaleko Usnarza Górnego - relacja Wojciecha Szubzdy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Jak przekazała rzeczniczka SG ppor. Anna Michalska, grupa cudzoziemców licząca ok. 60 osób próbowała siłowo wedrzeć się do Polski. Byli bardzo agresywni.

Wśród nich były też osoby z koczowiska, utrzymywanego przez stronę białoruską na wysokości Usnarza Górnego.


Cudzoziemcy używali kijów i rzucali kamieniami w funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy Wojska Polskiego. Jeden z żołnierzy został uderzony przez cudzoziemca gałęzią w twarz, a drugi kamieniem w twarz. Obaj musieli zostać przewiezieni do szpitala w Białymstoku. Ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Już opuścili szpital - powiedziała Michalska.
Jak dodała Anna Michalska, drobnych obrażeń niewymagających pomocy medycznej doznali również funkcjonariusze SG. Ostatecznie migrantom nie udało przedrzeć się na polską stronę.


Wśród osób forsujących granicę, funkcjonariusze rozpoznali białoruskich żołnierzy w cywilnych ubraniach, którzy m.in. nożycami cięli concertinę - podkreśliła rzeczniczka.


Anna Michalska przypomniała przy tym, że w sobotę (23.10), cudzoziemcy również bezskutecznie próbowali przedrzeć się do Polski w okolicach Usnarza Górnego. Grupa 70 osób rzucała wtedy m.in. kamieniami. 

Do jeszcze wcześniejszej próby wdarcia się do Polski osób z koczowiska w okolicach Usnarza Górnego doszło w zeszłym tygodniu.Z informacji SG wynika, że od soboty w koczowisku w Usnarzu Górnym po stronie białoruskiej nie ma już żadnych osób. Pozostały jedynie namioty, a miejsca pilnują służby białoruskie.
źródło: PAP | red: bsd, wsz, zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Policja zatrzymała kolejnych siedmiu kurierów przewożących nielegalnych migrantów

25.10.2021, 08:39

Kolejnych siedmiu kurierów - obywateli Niemiec, Polski i Ukrainy - przewożących osoby nielegalnie przebywające w Polsce zatrzymała podlaska policja. W sumie kierowcy przewozili 58 osób.


ks. Jerzy Sęczek

25.10.2021, 08:20

"My jesteśmy do tego, żeby nieść pomoc człowiekowi, który jest zziębnięty, głodny, wyczerpany, ale pomoc musi być mądra" - mówi ks. Jerzy Sęczek.


Kilkadziesiąt osób manifestowało w Białymstoku w obronie więźniów politycznych na Białorusi

24.10.2021, 14:37

Z aresztowanymi i przebywającymi w białoruskim więzieniu liderami Związku Polaków na Białorusi Andżeliką Borys i Andrzejem Poczobutem solidaryzowali się w niedzielę (24.10) w Białymstoku uczestnicy cyklicznej akcji, która odbyła się przy pomniku bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Stoją tam symboliczne portrety Borys i Poczobuta.


Transport z pomocą humanitarną czeka na przejściu granicznym w Bobrownikach

24.10.2021, 12:30

Transport z pomocą humanitarną czeka na przejściu granicznym z Białorusią w Bobrownikach. To trzy tiry, w których są m.in. koce, łóżka oraz namioty z ogrzewaniem i wyposażeniem, jak również środki ochrony osobistej - poinformował w niedzielę (24.10) prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok