Radio Białystok | Wiadomości | Wciąż nie wiadomo, jaki budynek powstanie u zbiegu ulic Piasta i Słonimskiej w Białymstoku

Wciąż nie wiadomo, jaki budynek powstanie u zbiegu ulic Piasta i Słonimskiej w Białymstoku

autor: Edyta Wołosik

31.10.2021, 14:03, akt. 14:12

Teren nie jest zagospodarowany i na razie tak zostanie. Urzędnicy i radni nie doszli do porozumienia, by rozpocząć prace zmierzające do określenia, co mogłoby powstać u zbiegu ulic Piasta i Słonimskiej w Białymstoku.

źródło: pexels.com
źródło: pexels.com


0:00
0:00
Wciąż nie wiadomo, jaki budynek powstanie u zbiegu ulic Piasta i Słonimskiej w Białymstoku - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W obowiązujących obecnie przepisach ma to być budynek usługowy z funkcjami: gastronomii, handlu, kultury i turystyki, a także z 27-metrowym wiatrakiem, nawiązującym do historii Bojar.

Działka jest własnością prywatną. Od ponad czterech lat nie ma porozumienia w sprawie jego zabudowy. Dlatego urzędnicy podjęli próbę uporządkowania tego i stworzenia nowego planu zagospodarowania przestrzennego. Jak mówi Małgorzata Kwiatkowska z Departamentu Urbanistyki i Architektury: 


Obecnie nie ma precyzyjnego sformułowania, czy jedyną formą dominanty w tym miejscu ma być wiatrak, czy może być coś innego. Stąd potrzeba rozpoczęcia prac nad planem zagospodarowania przestrzennego.


Obrońca i mieszkaniec Bojar radny Zbigniew Klimaszewski zdaje sobie sprawę, że z planowanego wiatraka raczej nic nie wyjdzie, ale zdecydowanie sprzeciwia się, żeby w tym miejscu powstał wielopiętrowy blok: 


Z jednej strony mamy niskie Bojary, często domy zabytkowe, z drugiej bloki, ale też niewysokie, dlatego między jednymi a drugimi Bojarami powinno być łagodne przejście, nie może powstać kolos - podkreśla Zbigniew Klimaszewski.


Radni nie dali urzędnikom i urbanistom zielonego światła, by zmienić obowiązujące wytyczne dla tego terenu na Bojarach. Na ostatniej sesji Rady Miasta nie dyskutowali o tym, bo zdjęli ten punkt z porządku obrad.


| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Co można zrobić z zaniedbanymi pustostanami w Białymstoku, by nie popadały w ruinę, a zyskały nowe życie?

1.11.2021, 09:51

To próba wskrzeszenia umierających starych, drewnianych i murowanych domów w Białymstoku. Co można zrobić z zaniedbanymi pustostanami, by nie popadały w ruinę, a zyskały nowe życie? Konsultacje z mieszkańcami miasta prowadzi na ten temat kilka białostockich organizacji.


Na razie nie będzie bloku na białostockich Bojarach - radni podjęli uchwałę w tej sprawie

16.08.2021, 12:41

Ta decyzja na ten moment kończy sprawę. Przy ul. Poprzecznej na białostockich Bojarach blok na razie nie powstanie. Radni podjęli uchwałę w sprawie odmowy ustalenia lokalizacji tej inwestycji.


Na zabytkowych Bojarach w Białymstoku może powstać nowoczesny blok

11.08.2021, 15:19

Na zabytkowych Bojarach w Białymstoku może powstać nowoczesny budynek o wielkości bloku. Podlaska Konserwator Zabytków konsekwentnie broni swojego postanowienia o wydaniu zgody na kontrowersyjną inwestycję.


Na białostockich Bojarach nie powinien powstać czteropiętrowy blok - twierdzi wojewódzka konserwator zabytków

9.08.2021, 14:38

Nie ma zgody na budowę bloku mieszkalnego na zabytkowych Bojarach, ale jest zgodna na lokalizację czteropiętrowego budynku zajmującego prawie 40 procent powierzchni działki. W ten sposób Podlaska Wojewódzka Konserwator Zabytków odnosi się do kontrowersji związanych z planowaną lokalizacją bloku przy ulicy Modlińskiej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok