Radio Białystok | Wiadomości | Prace przy wiadukcie kolejowym w Klepaczach - będą objazdy

Prace przy wiadukcie kolejowym w Klepaczach - będą objazdy

autor: Wojciech Szubzda

2.11.2021, 14:22, akt. 15:24

To kolejna część robót podczas przebudowy trasy kolejowej Rail Baltica w naszym regionie. Od środy (3.11) od około 8:00 zamknięta będzie ulica Kolejowa w Klepaczach. Kierowcy będą musieli jeździć objazdem.

Fot. PRB
Fot. PRB

Powstanie tam całkowicie nowy wiadukt kolejowy.

- Wiadukt nad ul. Kolejową i rzeką Horodnianka w Klepaczach zostanie przebudowany w ramach prac na podlaskim odcinku międzynarodowej trasy Rail Baltica. Budowa zapewni sprawny ruch pociągów oraz wygodne i bezpieczne przejazdy samochodów - mówi Tomasz Łotowski ze spółki PKP PLK.


Z powodu prac - nawet na kilka miesięcy - zamknięty będzie fragment drogi powiatowej z Klepacz przez Turczyn do Księżyna. Trzeba będzie korzystać z objazdów przez Niewodnicę Kościelną, skąd będzie można dojechać do drogi wojewódzkiej Białystok - Łapy. Kierowcy będą mogli też kierować się w stronę Białegostoku.

Kolejarze nie informują, jak długo zamknięty będzie przejazd pod wiaduktem w Klepaczach. Może to potrwać nawet kilka miesięcy.

Prace prowadzone są w związku z gruntowną przebudową linii Rail Baltica z Czyżewa do Białegostoku. Po zakończeniu wszystkich prac, czyli w 2023 roku, podróż najszybszym pociągiem z Białegostoku do Warszawy zajmie ok. 90 minut. Wartość inwestycji to prawie 3,4 mld zł, głównie z unijnych funduszy.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Przy tunelu Fieldorfa "Nila" w Białymstoku powstają zbiorniki na wodę opadową

1.11.2021, 08:44

To inwestycja, która ma poprawić bezpieczeństwo w ruchu kolejowym na stacji Białystok. Przy tunelu im. gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" powstają bardzo duże zbiorniki na wodę opadową. Będą służyć do odprowadzania wody z terenów kolejowych.


Oddano do użytku wiadukt w Uhowie na drodze Białystok-Łapy

4.10.2021, 13:45

Od poniedziałku (04.10) kierowcy mogą jeździć wiaduktem nad torami kolejowymi w Uhowie koło Łap. Był to jedyny brakujący element w zbudowanej wcześniej drogowej obwodnicy Uhowa. To ważny element trasy drogowej Białystok-Łapy.


Będzie wygodniej i bezpieczniej - trwa budowa przystanku kolejowego Białystok Zielone Wzgórza

27.07.2021, 17:33

Pasażerowie zyskają lepszy dostęp do kolei, a piesi bezpieczne przejście pod torami. Trwa budowa nowego przystanku kolejowego Białystok Zielone Wzgórza.


"Taka kolej rzeczy" - reportaż Joanny Sikory [fotokast]

26.10.2021, 00:01

To nowy rozdział nie tylko w historii podlaskiej kolei, ale i w życiu jej pracowników. Rozpoczął się remont węzła kolejowego w Białymstoku i części trasy do Warszawy. Tory wyglądają jak wielki plac budowy. Tak dużej i kosztownej modernizacji nie było nigdy.


Rozebrane perony na białostockim dworcu kolejowym - trwa wielka budowa trasy Rail Baltica [zdjęcia]

27.05.2021, 07:10

Rozebrane są już tory na pierwszym i drugim peronie - wkrótce wykonawca ma też demontować charakterystyczne kładki dla pieszych. Białostocki dworzec kolejowy od strony peronów coraz bardziej przypomina wielki plac budowy. Trwa największa w historii przebudowa tej stacji kolejowej.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

REKLAMA
Nie Teatr Cohen-Kaczmarski

Wigilijne gotowanie


źródło: Facebook UKS Polish OPEN Kaliber
25.11.2022, 11:23, akt. 12:22

Sportowy weekend - 25-27 listopada

Fot. Monika Kalicka/Archiwum
POGODA
24.11.2022, 07:20, akt. 14:02

Intensywne opady śniegu w Podlaskiemźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok