Radio Białystok | Wiadomości | Dziewięć osób z polskich służb rannych po ataku na przejściu granicznym w Kuźnicy

Dziewięć osób z polskich służb rannych po ataku na przejściu granicznym w Kuźnicy

autor: Joanna Szubzda

16.11.2021, 11:46, akt. 16:33

Siedmiu policjantów, funkcjonariuszka Straży Granicznej i żołnierz broniący granicy na przejściu w Kuźnicy zostali ranni. Według wstępnych informacji policjant ma pękniętą kość czaszki.

źródło: twitter.com/PolskaPolicja
źródło: twitter.com/PolskaPolicja

Siedmiu policjantów zostało rannych po dzisiejszym ataku na przejściu granicznym Bruzgi-Kuźnica - przekazała policja. Policjant uderzony kamieniem w głowę, policjantka z urazem głowy oraz pięciu policjantów z obrażeniami rąk i nóg zostali przewiezieni do szpitala.

Policjant trafiony przedmiotem rzuconym przez którąś z agresywnie zachowujących się osób po stronie białoruskiej trafił do szpitala w Sokółce - podał rzecznik KGP Mariusz Ciarka.

Policja informowała wcześniej na Twitterze, że jeden z funkcjonariuszy został "dość poważnie ranny, udzielana jest mu pomoc, karetka przewozi go do szpitala". Mariusz Ciarka poinformował, że ranny policjant - z oddziału prewencji w Warszawie - ma pęknięcie kości czaszki.Ranna została też funkcjonariuszka Straży Granicznej z placówki w Kuźnicy. Uderzył ją jeden z rzucanych kamieni. Funkcjonariuszka została przewieziona na SOR.O rannym żołnierzu poinformował też MON. Żołnierz został uderzony kamieniem w twarz. Udzielono mu pomocy medycznej. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo - informuje ministerstwo.Mariusz Ciarka poinformował, że agresywni migranci atakujący we wtorek polskie służby na przejściu granicznym w Kuźnicy "zostali spacyfikowani". Jak podał, atakujący byli wyposażeni przez służby białoruskie w granaty hukowe i z gazem, rzucali w kierunku polskiej policji kamieniami, a cała akcja była sterowana przez służby białoruskie z użyciem drona. Polskie służby użyły armatek wodnych i gazu.


źródło: SG, MON, KGP | red: zmj, mak, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Atak migrantów na polskie służby na przejściu w Kuźnicy [wideo]

16.11.2021, 10:31

Agresywni migranci przez ponad 2 godziny rzucali kamieniami w stronę polskich żołnierzy i funkcjonariuszy na przejściu w Kuźnicy. Polskie służby odparły atak.


Zmniejsza się kolejka ciężarówek przed przejściem granicznym w Bobrownikach

16.11.2021, 08:52

Zmniejsza się kolejka ciężarówek oczekujących na odprawę na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach. We wtorek (16.11) rano trzeba tam było czekać w kolejce 21 godzin - wynika z danych służb granicznych.


Dwie grupy migrantów próbowały siłowo sforsować granicę polsko-białoruską

16.11.2021, 07:59

Do prób siłowego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej doszło w miejscowościach Dubicze Cerkiewne oraz Czeremcha - informuje Straż Graniczna.


Pełna gotowość, może dojść do próby forsowania granicy - informują polskie służby

14.11.2021, 13:38

Według polskich służb w niedzielę (14.11) może dojść do próby masowego forsowania polskiej granicy ze strony obozowiska w okolicach Kuźnicy. Po białoruskiej stronie przebywa grupa ok. 1000 osób.


Białoruscy żołnierze niszczyli zaporę na granicy, migrantom dali gaz łzawiący - informuje Straż Graniczna [wideo]

13.11.2021, 07:50

O kolejnych prowokacjach białoruskich służb na granicy z Polską informuje Straż Graniczna.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok