Radio Białystok | Wiadomości | Funkasanki - koncert w Polskim Radiu Białystok

Funkasanki - koncert w Polskim Radiu Białystok

5.12.2021, 09:00, akt. 19:03

W niedzielę, 5 grudnia, o godzinie 18.05 na scenie Studia Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpił duet Funkasanki, czyli elektronika, perkusja i niepodrabialny wokal. Finaliści poprzedniej edycji Niebieskiego Mikrofonu zagrali m.in. utwory z planowanej na przyszły rok nowej płyty. Koncertu można było posłuchać na naszej antenie oraz obejrzeć na naszym radiowym Facebooku.

"Funkasanki" - koncert live w Studiu Rembrandt, fot. Monika Kalicka
"Funkasanki" - koncert live w Studiu Rembrandt, fot. Monika Kalicka

Funkasanki to nieco ekscentryczna dwójka grająca downtempo. Niepoprawni marzyciele, samozwańczy tancerze, pełni dystansu do siebie wierzą niczym Blues Brothers w muzyczną misję od Boga. W piosenkach poruszają tematy relacji, szacunku i miłości, ubierając wszystko w prostą i szczerą formę. Na energetycznych koncertach przełamują obraz typowych duetów elektronicznych łącząc sample z wiodącym wokalem, syntezatorami, perkusją i swoim znakiem rozpoznawczym - Funkasanki wyszeptanym pomiędzy utworami. 

W 2017 wydali debiutancki album "Funkasanki", a w 2020 pod szyldem netlabelu My Name Is New wytwórni Kayax ukazała się druga płyta zespołu - "Last Call". W tym roku zespół postawił na koncerty, występując m.in.: w Klubie Studio w Krakowie, jako support Darii Zawiałow, w Klubie Stodoła w Warszawie, na Festiwalu Kobiety Wschodu w Białymstoku oraz na koncertach klubowych. 2021 to dla duetu również swoisty bufor pomiędzy wydawnictwami - nowy album, planowany na przyszły rok, słyszalnie wpływa na koncertowy set, który Funkasanki zaprezentują także w Polskim Radio Białystok na najbliższym koncercie.

| red: tk, maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!Lotto Netta Cup 2024, fot. Karol Prymaka
REGION
20.07.2024, 09:57, akt. 21.07.2024, 18:51

Zawody w skokach na nartach wodnych Lotto Netta Cup

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok