Radio Białystok | Wiadomości | Remont budynków po WSAP w Białymstoku ma kosztować około 16 mln zł

Remont budynków po WSAP w Białymstoku ma kosztować około 16 mln zł

autor: Edyta Wołosik

29.11.2021, 07:15, akt. 07:17

Około 16 milionów złotych ma kosztować modernizacja budynków po Wyższej Szkole Administracji Publicznej. Tak przynajmniej wynika z zapisu w projekcie przyszłorocznego budżetu Białegostoku.

fot. Wojciech Szubzda
fot. Wojciech Szubzda


0:00
0:00
Modernizacja budynków po Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Białymstoku ma kosztować około 16 mln zł - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Obiekt kilka miesięcy temu - za ponad 18 milionów złotych - kupiły władze miasta, by po remoncie przenieść tam niektóre departamenty Urzędu Miejskiego.

Planowanymi kosztami, które trzeba ponieść, zaskoczeni są niektórzy radni. Interpelację w tej sprawie napisała Agnieszka Rzeszewska: "niestety jest taka perspektywa, że to będzie bardzo droga inwestycja, dlatego pojawiają się pytania m.in. dotyczące tego, czy warto było kupować coś, czego nikt nie chciał, bo więcej chętnych do licytacji nie było i czy naprawdę Białystok nie ma terenu, za który nie musiałby płacić, a ponieść jedynie koszt budowy budynków".

Wysokością planowanych kosztów zaskoczony jest też radny Ruchu "Polska 2050" Maciej Biernacki: "nie wierzę, że w związku z rosnącymi cenami materiałów budowlanych i usług, ta modernizacja zamknie się w tych niecałych 16 milionach złotych".

Dyrektor Zarządu Mienia Komunalnego - Andrzej Ostrowski tłumaczy, że kwota wynika z wyliczeń według specjalnych katalogów służących do kosztorysowania, gdzie w takich budynkach trzeba było przyjąć 2 tysiące złotych za metr kwadratowy budynku. Zarówno on, jak i zastępca prezydenta Białegostoku - Zbigniew Nikitorowicz zapewnia, że w planach jest znaczne ograniczenie tych kosztów (do kilku milionów złotych), bo zamiast planowanej gruntownej modernizacji, remont ograniczy się do niezbędnych prac, typu: malowanie ścian, czy ustawianie ścianek działowych.

W budynkach po WSAP-ie mają być m.in. departamenty: geodezji, architektury, urbanistyki, skarbu i spraw społecznych.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Władze Białegostoku kupiły budynki po Wyższej Szkole Administracji Publicznej za ponad 18 mln zł

26.02.2021, 09:53

Budynki dydaktyczne po byłej Wyżej Szkole Administracji Publicznej w Białymstoku zmieniły właściciela. Za nieco ponad 18 milionów złotych, podczas licytacji komorniczej, kupił je Urząd Miejski w Białymstoku.


Zakup działki i budynków po WSAP - radni mają wątpliwości

16.02.2021, 12:05

Dwa miesiące temu radni z Komisji Infrastruktury Komunalnej wydali pozytywną opinię, teraz część z nich nabrała wątpliwości. Chodzi o plany zakupu przez władze Białegostoku działki i budynków po Wyższej Szkole Administracji Publicznej, by na ulicę księdza Suchowolca przenieść kilka departamentów.


Koniec WSAP – uczniowie "mundurówki" w ostatniej chwili muszą szukać nowej szkoły

27.08.2019, 13:42

To miała być wymarzona szkoła, oferująca ciekawe zajęcia – teraz okazała się iluzją, która zostawiła uczniów z nie lada kłopotami.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATRfot. Marta Sołtys
AUGUSTÓW
10.08.2022, 12:55, akt. 13:10

W Augustowie powstał kolejny mural

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok