Radio Białystok | Wiadomości | Radni Białegostoku zgłosili poprawki do projektu przyszłorocznego budżetu miasta

Radni Białegostoku zgłosili poprawki do projektu przyszłorocznego budżetu miasta

autor: Edyta Wołosik

29.11.2021, 12:55, akt. 12:59

Remonty dróg, budowa parkingów, wybiegu dla psów, ale też zakup czujników do badania smogu i stypendia dla studentów. M.in. takie poprawki do projektu przyszłorocznego budżetu Białegostoku zgłosili radni. W poniedziałek (29.11) odbyło się pierwsze czytanie. Głosowanie zaplanowano na 20 grudnia.

Tabliczka Rady Miasta Białegostoku - Fot. Katarzyna Cichoń
Tabliczka Rady Miasta Białegostoku - Fot. Katarzyna Cichoń

Radni Białegostoku zgłosili poprawki do projektu przyszłorocznego budżetu miasta - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Planowane przyszłoroczne dochody to nieco ponad 2 miliardy 100 milionów złotych, a wydatki 2 miliardy 220 milionów złotych. Na inwestycje zaplanowano ponad 250 milionów złotych. To m.in. intermodalny węzeł komunikacyjny, termomodernizacja kilku szkół i przedszkoli, remont ogrodzenia Pałacu Branickich, ale też - jak mówi prezydent Białegostoku - Tadeusz Truskolaski - budowa i przebudowa ulic: "na to zapisaliśmy 33 miliony złotych, z czego prawie połowa dotyczy ulic przy zabudowie jednorodzinnej, bo tam nadal są duże potrzeby". 

Jak mówi radny Koalicji Obywatelskiej - Marcin Moskwa: "to nie jest budżet wyjątkowych marzeń, raczej budżet przetrwania, ale na ten moment takie są możliwości". 

Ale powinien to też być budżet uwzględniający wnioski mieszkańców - mówi radny Prawa i Sprawiedliwości Henryk Dębowski: "dostaliśmy wiele takich uwag dotyczących przede wszystkim zadań inwestycyjnych i wnioskujemy o zarezerwowanie pieniędzy na ten cel".  

Niektórzy radni zgłosili już swoje propozycje. To oprócz budowy ulic, parkingów, także m.in. zakup czujników do badania smogu, program przeciwdziałania bezdomności, tężnia solankowa w parku Planty, boisko na Jaroszówce czy stypendia dla studentów. 

Nad poprawkami, których prezydent miasta nie wprowadzi autopoprawką, jak i nad całym dokumentem radni będą głosować 20 grudnia.  

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostoccy radni przyznali 25 tys. zł z budżetu miasta na zakup specjalnych okularów dla Straży Granicznej

29.11.2021, 11:39

To wsparcie dla funkcjonariuszy Straży Granicznej strzegących polsko-białoruskiej granicy. 25 tysięcy złotych przekazali w poniedziałek (29.11) białostoccy radni z budżetu miasta na zakup 56 sztuk okularów chroniących przed działaniem światła laserowego.


Pierwsze czytanie projektu budżetu województwa podlaskiego na rok 2022

29.11.2021, 07:22

Nowe inwestycje drogowe, w placówkach zdrowia czy w instytucjach kultury chce zrealizować Zarząd Województwa Podlaskiego w przyszłym roku. Pieniądze na to zakłada projekt budżetu na rok 2022. Podczas poniedziałkowej (29.11) sesji sejmiku będzie jego pierwsze czytanie.


Remont budynków po WSAP w Białymstoku ma kosztować około 16 mln zł

29.11.2021, 07:15

Około 16 milionów złotych ma kosztować modernizacja budynków po Wyższej Szkole Administracji Publicznej. Tak przynajmniej wynika z zapisu w projekcie przyszłorocznego budżetu Białegostoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok