Radio Białystok | Wiadomości | Zarząd Województwa Podlaskiego zaplanował budżet na przyszły rok

Zarząd Województwa Podlaskiego zaplanował budżet na przyszły rok

autor: Renata Reda

30.11.2021, 07:45, akt. 08:39

Nowe inwestycje drogowe, w placówkach zdrowia, czy w instytucjach kultury chce zrealizować Zarząd Województwa Podlaskiego w przyszłym roku. Pieniądze na to zakłada projekt budżetu na rok 2022. W poniedziałek (29.11) było pierwsze czytanie projektu, a drugie i głosowanie nad nim będzie 20 grudnia.

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda

Ponad 44 i pół mln zł przeznaczono na ochronę zdrowia. Na przykład prawie 9 i pół mln ma trafić do Białostockiego Centrum Onkologii (BCO) na zadania związane z radioterapią i rehabilitacją onkologiczną. Cała inwestycja jest warta 22,5 mln zł, a 8 mln zł na ten cel pochodzi z Unii Europejskiej.

Na kolejowe przewozy pasażerskie zaplanowano 48 i pół mln złotych. 9 mln zł ma trafić do spółki samorządu województwa PKS Nova na przewozy pasażerskie. Na inwestycje drogowe przewidziano 40 mln zł .

Tak jak w mijającym roku po 2 mln zł przewidziano na ochotnicze straże pożarne i ochronę zabytków.

Wydatki z budżetu województwa zaplanowano o ponad 16 mln większe niż dochody i mają wynieść prawie 664 mln 400 tys. złotych.

Podczas obrad sejmiku praktycznie nie było dyskusji na temat projektu budżetu. Kilka propozycji miał wiceprzewodniczący sejmiku Cezary Cieślukowski z PSL-u. Wnioskował między innymi o stworzenie funduszu wsparcia gmin przygranicznych w związku z kryzysem migracyjnym.

Podlascy radni podjęli też uchwały w sprawie wynagrodzenia marszałka i wysokości swoich diet. Podwyżka jest prawie dwukrotna.

Marszałek będzie teraz zarabiał ponad 20 tysięcy złotych brutto miesięcznie.

To efekt zmian w prawie ogólnokrajowym, które gwarantuje samorządowcom wypłatę wyższych wynagrodzeń z wyrównaniem od 1 sierpnia.

| red: mm

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Radni powiatu białostockiego zaplanowali budżet starostwa na przyszły rok

29.11.2021, 15:11

Rozbudowa siedziby starostwa powiatowego w Białymstoku, remont windy w szpitalu w Łapach i blisko 30 dróg do przebudowy - to najważniejsze inwestycje zaplanowane w przyszłorocznym budżecie starostwa powiatowego.


Radni Białegostoku zgłosili poprawki do projektu przyszłorocznego budżetu miasta

29.11.2021, 12:55

Remonty dróg, budowa parkingów, wybiegu dla psów, ale też zakup czujników do badania smogu i stypendia dla studentów. M.in. takie poprawki do projektu przyszłorocznego budżetu Białegostoku zgłosili radni. W poniedziałek (29.11) odbyło się pierwsze czytanie. Głosowanie zaplanowano na 20 grudnia.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok