Radio Białystok | Wiadomości | Policja zatrzymała podejrzanych o czerpanie korzyści z ułatwiania prostytucji

Policja zatrzymała podejrzanych o czerpanie korzyści z ułatwiania prostytucji

30.11.2021, 13:33, akt. 13:42

Policja zatrzymała jedenaście osób podejrzanych jest o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, która czerpała korzyści z ułatwiania prostytucji. Chodzi o kilkunastoletnią działalność portalu internetowego, gdzie zamieszczane były takie ogłoszenia. Według szacunków, zysk z opłat za te ogłoszenia mógł przekroczyć 40 mln zł.

Fotolia.com
Fotolia.com


Podejrzani to mieszkańcy Małopolski

Podejrzani to mieszkańcy Małopolski w wieku 31-43 lata, zastosowano wobec nich tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze. Śledztwo w tej sprawie prowadzi białostocka delegatura Prokuratury Krajowej - poinformował we wtorek (30.11) zespół prasowy podlaskiej policji.

Postępowanie rozpoczęło się rok temu; wówczas funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pod nadzorem miejscowej delegatury Prokuratury Krajowej zainteresowali się działalnością jednego z portali internetowych, na którym zamieszczane były ogłoszenia dla dorosłych. Podejrzenia dotyczyły tego, że właściciel i osoby zatrudnione w małopolskiej firmie zarabiają pieniądze, ułatwiając uprawianie prostytucji.

"Jak ustalili śledczy, za każde z kilkunastu tysięcy ogłoszeń zamieszczonych miesięcznie na tym portalu, pobierali opłatę w wysokości 50 zł. Właściciel oraz pracownicy uczynili sobie z przestępstwa kuplerstwa (ułatwianie innej osobie uprawiania prostytucji - PAP) stałe źródło dochodu" - podał zespół prasowy podlaskiej policji. Według szacunków śledczych, przez 15 lat takiej działalności osoby te mogły zarobić ponad 40 mln zł.

W śledztwie udało się ustalić krąg osób, które mogą być zamieszane w przestępstwo; doszło też do zawieszenia działalności portalu.


Zatrzymano 11 osób

W województwie małopolskim przeprowadzona została akcja zatrzymania w sumie jedenastu osób w firmie prowadzącej ten portal. Wśród nich był też 43-letni właściciel firmy i jego 39-letni brat, którzy usłyszeli m.in. zarzuty założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.

Pozostałe osoby, w wieku od 31 do 42 lat, które były zatrudnione do obsługi strony internetowej, podejrzane są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się czerpaniem korzyści majątkowych z kuplerstwa. Za założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia, za udział w niej - do 5 lat. Za czerpanie korzyści z ułatwiania prostytucji grozi do 3 lat więzienia.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:Białostocka prokuratura oskarżyła ponad 20 osób o korupcję przy egzaminach na prawo jazdy

3.11.2021, 10:35

23 osoby oskarżyła Prokuratura Okręgowa w Białymstoku o działalność m.in. w zorganizowanej grupie przestępczej i korupcję przy egzaminach na prawo jazdy. W sumie to blisko sześćset zarzutów. W trwającym łącznie prawie dziesięć lat śledztwie zarzutami objęto 141 osób.


Telekonferencja z kluczowym świadkiem w procesie białostockich pseudokibiców piłkarskich

19.10.2021, 14:23

Kluczowego świadka oskarżenia przesłuchuje od wtorku (19.10) Sąd Okręgowy w Białymstoku w procesie osób związanych ze środowiskiem miejscowych pseudokibiców piłkarskich, oskarżonych m.in. o czerpanie korzyści z prostytucji, pobicia, bójki z fanami innych drużyn, czy propagowanie faszyzmu.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATRfot. Marta Sołtys
AUGUSTÓW
10.08.2022, 12:55, akt. 13:10

W Augustowie powstał kolejny mural

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok