Radio Białystok | Wiadomości | Mariusz Błaszczak: wezwiemy attaché obrony Białorusi w sprawie incydentu na granicy

Mariusz Błaszczak: wezwiemy attaché obrony Białorusi w sprawie incydentu na granicy

1.12.2021, 09:06, akt. 09:16

"Prowokacje białoruskich służb są absolutnie nieakceptowalne. Do Ministerstwa Obrony Narodowej zostanie wezwany attaché obrony Białorusi w celu złożenia wyjaśnień dotyczących incydentu w okolicy Terespola" - napisał na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak, odnosząc się do informacji o ostrzelaniu z broni pneumatycznej masztów oświetleniowych w okolicy Terespola.

źródło: Twitter Ministerstwa Obrony Narodowej
źródło: Twitter Ministerstwa Obrony Narodowej

Wcześniej MON poinformowało, że "w okolicach Terespola ostrzelane zostały maszty oświetleniowe ustawione przez żołnierzy Wojska Polskiego na granicy z Białorusią. Reflektory zostały zniszczone w wyniku strzałów z broni pneumatycznej" - napisało na Twitterze. "Ostrzału dokonano z terenu Białorusi" - dodało.

Pod wpisem zamieszczone zostały zdjęcia, na których widać potłuczone szyby w reflektorach zmontowanych na specjalnych masztach.Wcześniej o tym zdarzeniu informował wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz podczas audycji w PR24. 


Bodajże wczoraj (30.11) w nocy od strony białoruskiej ostrzelane z broni pneumatycznej zostały nasze maszty oświetleniowe. Zostały one zniszczone. To specjalne maszty z agregatami prądotwórczymi, które oświetlają ten pas graniczny - powiedział senator. 

źródło: PAP | red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Szef MSWiA wprowadził zakaz przebywania przy granicy z Białorusią na trzy miesiące

1.12.2021, 07:10

Od 1 grudnia do 1 marca w 183 miejscowościach przy granicy z Białorusią obowiązywać będzie zakaz przebywania - wynika z opublikowanego we wtorek (30.11) wieczorem rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego.


Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o ochronie granicy państwowej

30.11.2021, 19:48

Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek (30.11) nowelizację ustawy o ochronie granicy państwowej, która umożliwi m.in. wprowadzenie zakazu przebywania w strefie nadgranicznej - powiedział szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot.


Grupy cudzoziemców forsowały polsko-białoruską granicę w okolicach Mielnika i Szudziałowa

30.11.2021, 11:05

Dwie grupy agresywnych cudzoziemców forsowały polsko-białoruską granicę w okolicach Mielnika i Szudziałowa. Łącznie straż graniczna odnotowała ponad 130 prób nielegalnego przekroczenia granicy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok