Radio Białystok | Wiadomości | W szpitalu wojewódzkim w Białymstoku rozpoczęła działalność poradnia chirurgii plastycznej

W szpitalu wojewódzkim w Białymstoku rozpoczęła działalność poradnia chirurgii plastycznej

1.12.2021, 11:56, akt. 12:04

Pełnoprofilowa poradnia chirurgii plastycznej rozpoczęła działalność w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku. Mogą tam się zgłaszać pacjenci ze skierowaniami, którzy wymagają pomocy chirurga plastycznego np. w związku z nowotworem okolic głowy i szyi, z różnymi deformacjami czy oparzeniami.

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
Wojewódzki Szpital Zespolony im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda


Rzecznik szpitala wojewódzkiego Rafał Tomaszczuk poinformował, że poradnia dopiero zaczyna działalność, a świadczenia są finansowane od 29 listopada w ramach ryczałtu szpitala.

W poradni pacjenci będą konsultowani i diagnozowani ze schorzeń z zakresu chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej. Lekarz będzie tam przygotowywał i kwalifikował pacjentów do operacji i zajmował się nimi po operacjach. Do dyspozycji pacjentów jest w poradni jeden lekarz.

Poradnia jest dla osób, które np. cierpią na raka w obrębie twarzy i szyi, doświadczyły porażenia nerwu twarzowego, mają problemy z ograniczonym polem widzenia, np. z powodu opadających powiek czy niedomykalności powiek. Pomocy mogą tam także szukać pacjenci z pourazowymi deformacjami nosa, zniekształceniami porozszczepowymi, wrodzonymi wadami twarzoczaszki.

Rafał Tomaszczuk przypomniał, że np. pacjenci wymagający pomocy chirurga plastyka w związku z nowotworem głowy i szyi znajdowali dotąd pomoc w szpitalu w ramach świadczeń w chirurgii szczękowo-twarzowej. Poradnia będzie miała szerszy zakres.

Do poradni mogą też się zgłosić pacjentki po całkowitej lub częściowej amputacji piersi w związku z nowotworem, ale też z deformacjami piersi po oparzeniach urazach. Mogą się tam również zgłaszać pacjenci z zespołem cieśni nadgarstka czy z pourazowymi uszkodzeniami ścięgien i nerwów w obrębie ręki, wrodzonymi wadami rąk i stóp. Poradnia jest także dla osób, które mają uszkodzenia ciała z powodu oparzeń czy odmrożeń.

źródło: PAP | red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Podlaskiem są coraz dłuższe kolejki w punktach szczepień przeciwko Covid-19

30.11.2021, 15:54

Coraz dłuższe kolejki obserwuje się w podlaskich punktach szczepień przeciwko Covid-19.


Rozpoczął się III ONCOweek dedykowany profilaktyce raka

29.11.2021, 11:54

Rak płuc, prostaty, piersi to główne tematy rozpoczętego w poniedziałek (29.11) III Podlaskiego Tygodnia Profilaktyki i Leczenia Chorób Nowotworowych ONCOweek. Do niedzieli (5.12) zaplanowano konferencje online dla wielu grup wiekowych - poinformowali w poniedziałek organizatorzy.


W siemiatyckim szpitalu trwają ostatnie prace przy budowie pracowni rezonansu magnetycznego

28.11.2021, 07:18

W Szpitalu Powiatowym w Siemiatyczach trwają ostatnie prace przy budowie pracowni rezonansu magnetycznego. Zbudowana jest już m.in. klatka Faradaya. Niebawem z Niemiec dotrze nowy i nowoczesny sprzęt do diagnostyki.


Do szpitali trafia coraz więcej chorych na COVID-19 - brakuje miejsc dla pacjentów z innymi schorzeniami

18.11.2021, 17:46

Czwarta fala epidemii koronawirusa dotyka głównie osoby niezaszczepione.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATRfot. Marta Sołtys
AUGUSTÓW
10.08.2022, 12:55, akt. 13:10

W Augustowie powstał kolejny mural

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok