Radio Białystok | Wiadomości | Strażacy w całej Polsce uczcili pamięć druhów, którzy zginęli w wypadku

Strażacy w całej Polsce uczcili pamięć druhów, którzy zginęli w wypadku

autor: Paweł Wądołowski

2.12.2021, 18:46, akt. 19:47

Strażacy w całej Polsce włączyli o 18:00 sygnały dźwiękowe w swoich samochodach gaśniczych i syreny alarmowe w jednostkach. To ich hołd dla strażaków-ochotników z jednostki OSP w Czernikowie w województwie kujawsko-pomorskim, którzy zginęli w czwartek (2.12) rano jadąc do akcji ratunkowej.

Strażacy w KM PSP w Łomży, fot. Paweł Wądołowski
Strażacy w KM PSP w Łomży, fot. Paweł Wądołowski


0:00
0:00
Strażacy w całej Polsce uczcili pamięć druhów, którzy zginęli w wypadku - relacja Pawła Wądołowskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

“Minuta dla druhów z Czernikowa” to hołd strażaków dla dwojga ochotników, którzy zginęli jadąc do akcji ratunkowej. Do wypadku doszło rano w Czernikowie w województwie kujawsko-pomorskim, przy skrzyżowaniu z drogą krajową nr 10. Wóz gaśniczy z OSP, którym jechali, zderzył się z samochodem ciężarowym.

Na miejscu zginęli 62-letni strażak-ochotnik Jan Kwiatkowski i 29-letnia druhna, ratownik medyczny Ewelina Marchlewska. Trzech innych strażaków zostało rannych i trafili do szpitali w Toruniu i Lipnie.

Pamięć strażaków uczczono m.in. w Łomży.Kondolencje rodzinom ofiar złożył prezydent RP Andrzej Duda. "Pęka serce, kiedy giną Ci, którzy swoją pracą i służbą nieśli pomoc i poświęcali się dla innych. Składam najszczersze kondolencje Rodzinom i Bliskim Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej Czernikowo, którzy dziś rano pełniąc służbę zginęli w tragicznym wypadku drogowym. RIP" - napisał na Twitterze.
Wyrazy współczucia bliskim dwojga druhów złożył również szef MSWiA Mariusz Kamiński. "Pragnę wyrazić głębokie wyrazy współczucia dla Rodzin dwojga druhów OSP Czernikowo, którzy zginęli dziś w wypadku samochodowym. Jechali, by nieść pomoc innym. Sami zapłacili najwyższą cenę. Będziemy o nich pamiętać" - napisał na Twitterze.
Kondolencje złożyli też komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak i prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Waldemar Pawlak.

Wójt Czernikowa Tomasz Krasicki po śmierci dwojga strażaków OSP ogłosił żałobę gminną. Ich pamięć minutą ciszy w czwartek uczciła sejmowa Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych na posiedzeniu, podczas którego kontynuowała prace nad rządowym projektem ustawy o OSP.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Sąd przesłuchuje świadków w procesie dowodzącego akcją gaśniczą, w której zginęło dwóch strażaków

7.09.2021, 19:05

Sąd Rejonowy w Białymstoku przesłuchał we wtorek (7.09) kolejną grupę świadków w procesie dowódcy akcji gaśniczej, w której ponad cztery lata temu zginęło dwóch białostockich strażaków. W gaszonej hali magazynowej weszli oni na podwieszany sufit, który się pod nimi zawalił.


Początek przesłuchań świadków w głośnej sprawie śmierci strażaków podczas gaszenia magazynu

29.07.2021, 15:15

Były informacje o tym, że w płonącym budynku jest podwieszany sufit, który może się zawalić. Tak wynika z zeznań świadków w procesie dotyczącym śmierci dwóch strażaków podczas gaszenia magazynu w miejscu dawnych zakładów mięsnych PMB w Białymstoku.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


fot. Paweł Wądołowski
PRZYRODA
30.09.2023, 08:47, akt. 18:37

Nurkowie posprzątali Biebrzę


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok