Radio Białystok | Wiadomości | O kilkanaście godzin krócej trzeba czekać w kolejce do przejścia granicznego w Bobrownikach

O kilkanaście godzin krócej trzeba czekać w kolejce do przejścia granicznego w Bobrownikach

3.12.2021, 09:04, akt. 09:06

Prawie dobę muszą czekać kierowcy ciężarówek w kolejce do przejścia granicznego z Białorusią w Bobrownikach - poinformowały w piątek (3.12) rano służby graniczne. W ciągu nocy czas oczekiwania udało się skrócić o kilkanaście godzin.

fot. Marcin Mazewski
fot. Marcin Mazewski

W piątek rano czas oczekiwania kierowców tirów w kolejce do Bobrownik wynosił 21 godzin, a w czwartkowy wieczór było to 36 godzin.

Ponieważ rozpoczyna się weekend, służby graniczne spodziewają się, iż kolejka znowu zacznie rosnąć. To stała tendencja na przejściach granicznych z Białorusią w Podlaskiem. Chodzi o to, że kierowcy wyjeżdżający na Wschód chcą tuż po weekendzie dojechać do miejsc rozładunku np. w Rosji i wrócić przed kolejnymi dniami wolnymi.

Na razie na drodze dojazdowej do Bobrownik nie ma strefy buforowej, co oznacza, że stojące na poboczu ciężarówki nie utrudniają ruchu aut w takim stopniu, że trzeba byłoby tę kolejkę dzielić. Kiedy zaczyna się ona wydłużać, przed Waliłami Stacją tworzona jest strefa buforowa, a kolejka porządkowana przez KAS, Straż Graniczną i policję. Gdy odprawiane są kolejne pojazdy z pierwszej części kolejki, sukcesywnie wpuszczane są do niej auta z drugiej części.

źródło: PAP | red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


46 kolejnych prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

3.12.2021, 08:53

Ostatniej doby zanotowano 46 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski – poinformowała w piątek (3.12) Straż Graniczna. Dodała, że funkcjonariusze SG wydali 9 postanowień o opuszczeniu terytorium RP.


Polscy funkcjonariusze na granicy z Białorusią oślepiani byli światłem stroboskopowym i laserami

3.12.2021, 07:08

Policja opublikowała w piątek (3.12) rano film, na którym widać, jak polskie służby zabezpieczające granicę z Białorusią oślepiane są światłem stroboskopowym i laserami.


Nieco krótsze kolejki tirów do przejścia granicznego w Bobrownikach

2.12.2021, 10:12

Do 19 godzin w czwartek (2.12) rano skrócił się czas oczekiwania na odprawę ciężarówek na przejściu granicznym z Białorusią w Bobrownikach (Podlaskie) - poinformowała podlaska Krajowa Administracja Skarbowa. W środę wieczorem kierowcy tirów musieli czekać dobę.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok