Radio Białystok | Wiadomości | Polscy funkcjonariusze na granicy z Białorusią oślepiani byli światłem stroboskopowym i laserami

Polscy funkcjonariusze na granicy z Białorusią oślepiani byli światłem stroboskopowym i laserami

3.12.2021, 07:08, akt. 07:44

Policja opublikowała w piątek (3.12) rano film, na którym widać, jak polskie służby zabezpieczające granicę z Białorusią oślepiane są światłem stroboskopowym i laserami.

źródło: Twitter Ministerstwa Obrony Narodowej
źródło: Twitter Ministerstwa Obrony Narodowej

Nagranie pochodzi z interwencji w gminie Czeremcha - podał zespół prasowy podlaskiej policji.


Wieczorem policjanci interweniujący w związku z próbą przekroczenia granicy pomiędzy Opaką i Wólką Terechowską oślepiani byli przez białoruskich funkcjonariuszy światłem stroboskopowym i laserami - poinformował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.Jak powiedział rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, interwencja miała miejsce ok. godz. 19 w miniony czwartek (2.12) w związku z próbą przekroczenia granicy między Opaką Dużą i Wólką Terechowską w gminie Czeremcha. W działaniach wzięło udział ok. 80 policjantów, a także żołnierze i funkcjonariusze SG.


źródło: PAP | red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Rzecznik SG: Atakujący migranci byli mniej agresywni

2.12.2021, 12:49

Pomimo że ostatniej nocy SG odnotowała mniejszą liczbę prób siłowego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, a grupy migrantów nie były tak agresywne, jak ostatnio, to nie można mówić o spokoju – oceniła w czwartek (2.12) rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska.


Policja zatrzymała kolejne osoby przewożące migrantów

2.12.2021, 07:22

Kolejnych tzw. kurierów - obywateli Polski i Białorusi - przewożących osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę - zatrzymała policja w Podlaskiem. W ich autach było w sumie ośmiu osób.


Kolejni "kurierzy" zatrzymani w Podlaskiem - w swoich samochodach transportowali w sumie 15 obywateli Iraku i Syrii

1.12.2021, 18:24

Kolejnych czterech kierowców przewożących osoby nielegalnie przebywające w Polsce trafiło na trzy miesiące do aresztu. Kurierzy z Ukrainy w swoich samochodach transportowali w sumie 15 obywateli Iraku i Syrii.


Insp. Mariusz Ciarka: Policyjne kontrole przy granicy będą w tych samych miejscach, jak w czasie obowiązywania stanu wyjątkowego

1.12.2021, 14:11

Policyjne kontrole związane z egzekwowaniem zakazu przebywania w strefie przy granicy z Białorusią będą w tych samych miejscach, jak w czasie obowiązywania stanu wyjątkowego - poinformował w środę (01.12) insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji. Jak podał, od sierpnia policjanci przeprowadzili tam ponad milion kontroli pojazdów.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok