Radio Białystok | Wiadomości | Polscy funkcjonariusze na granicy z Białorusią oślepiani byli światłem stroboskopowym i laserami

Polscy funkcjonariusze na granicy z Białorusią oślepiani byli światłem stroboskopowym i laserami

3.12.2021, 07:08, akt. 07:44

Policja opublikowała w piątek (3.12) rano film, na którym widać, jak polskie służby zabezpieczające granicę z Białorusią oślepiane są światłem stroboskopowym i laserami.

źródło: Twitter Ministerstwa Obrony Narodowej
źródło: Twitter Ministerstwa Obrony Narodowej

Nagranie pochodzi z interwencji w gminie Czeremcha - podał zespół prasowy podlaskiej policji.


Wieczorem policjanci interweniujący w związku z próbą przekroczenia granicy pomiędzy Opaką i Wólką Terechowską oślepiani byli przez białoruskich funkcjonariuszy światłem stroboskopowym i laserami - poinformował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.Jak powiedział rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, interwencja miała miejsce ok. godz. 19 w miniony czwartek (2.12) w związku z próbą przekroczenia granicy między Opaką Dużą i Wólką Terechowską w gminie Czeremcha. W działaniach wzięło udział ok. 80 policjantów, a także żołnierze i funkcjonariusze SG.


źródło: PAP | red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Rzecznik SG: Atakujący migranci byli mniej agresywni

2.12.2021, 12:49

Pomimo że ostatniej nocy SG odnotowała mniejszą liczbę prób siłowego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, a grupy migrantów nie były tak agresywne, jak ostatnio, to nie można mówić o spokoju – oceniła w czwartek (2.12) rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska.


Policja zatrzymała kolejne osoby przewożące migrantów

2.12.2021, 07:22

Kolejnych tzw. kurierów - obywateli Polski i Białorusi - przewożących osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę - zatrzymała policja w Podlaskiem. W ich autach było w sumie ośmiu osób.


Kolejni "kurierzy" zatrzymani w Podlaskiem - w swoich samochodach transportowali w sumie 15 obywateli Iraku i Syrii

1.12.2021, 18:24

Kolejnych czterech kierowców przewożących osoby nielegalnie przebywające w Polsce trafiło na trzy miesiące do aresztu. Kurierzy z Ukrainy w swoich samochodach transportowali w sumie 15 obywateli Iraku i Syrii.


Insp. Mariusz Ciarka: Policyjne kontrole przy granicy będą w tych samych miejscach, jak w czasie obowiązywania stanu wyjątkowego

1.12.2021, 14:11

Policyjne kontrole związane z egzekwowaniem zakazu przebywania w strefie przy granicy z Białorusią będą w tych samych miejscach, jak w czasie obowiązywania stanu wyjątkowego - poinformował w środę (01.12) insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji. Jak podał, od sierpnia policjanci przeprowadzili tam ponad milion kontroli pojazdów.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!Dzień Rodziny w Hodyszewie, fot. Paweł Wądołowski
REGION
20.07.2024, 10:04, akt. 10:58

Dzień Rodziny w Hodyszewie

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok