Radio Białystok | Wiadomości | Kolejni "kurierzy" zatrzymani w Podlaskiem - w swoich samochodach transportowali w sumie 15 obywateli Iraku i Syrii

Kolejni "kurierzy" zatrzymani w Podlaskiem - w swoich samochodach transportowali w sumie 15 obywateli Iraku i Syrii

autor: Grzegorz Pilat

1.12.2021, 18:24, akt. 18:27

Kolejnych czterech kierowców przewożących osoby nielegalnie przebywające w Polsce trafiło na trzy miesiące do aresztu. Kurierzy z Ukrainy w swoich samochodach transportowali w sumie 15 obywateli Iraku i Syrii.

Źródło: sejny.policja.gov.pl
Źródło: sejny.policja.gov.pl

Wszystkich zatrzymano w okolicach Sejn.

Na terenie gminy Krasnopol, sejneńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej fiata. Za kierownicą siedział 27-letni obywatel Ukrainy. Okazało się, że usiłował przewieźć 9 obywateli Iraku i obywatela Syrii, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski. Grupę osób odnaleźli policjanci z rzeszowskiego oddziału prewencji. Udział w tym procederze miał też 24-letni kierowca mazdy, który pilotował kierowcę fiata. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu, a ich auta na parking dowodów rzeczowych. W Berżnikach, policjanci z rzeszowskiego oddziału prewencji zatrzymali do kontroli drogowej audi. 27-letni Ukrainiec, który kierował autem usiłował przewieźć 4 obywateli Iraku. Osoby te nielegalnie przebywały na terytorium Polski. Mężczyzna trafił do aresztu, a jego auto zostało odholowane na parking. Z kolei w Ryżówce, policjanci z warszawskiego oddziału prewencji zatrzymali 36-latka kierującego volkswagenem. Okazał się nim obywatel Ukrainy, który przewoził dwóch obywateli Iraku nielegalnie przebywających na terytorium Polski. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego auto również na parking dowodów rzeczowych

- mówi mł.asp. Edyta Pacuk z sejneńskiej policji.

Kurierów zatrzymali policjanci z Sejn, Rzeszowa i Warszawy. Kierowcy usłyszeli zarzuty pomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

- Sejneńska prokuratura po przesłuchaniu obywateli Ukrainy wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd zdecydował, że wszyscy mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie - dodaje Edyta Pacuk.

Za pomoc w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy grozi do 8 lat więzienia.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Grupy cudzoziemców forsowały polsko-białoruską granicę w okolicach Mielnika i Szudziałowa

30.11.2021, 11:05

Dwie grupy agresywnych cudzoziemców forsowały polsko-białoruską granicę w okolicach Mielnika i Szudziałowa. Łącznie straż graniczna odnotowała ponad 130 prób nielegalnego przekroczenia granicy.


Podlascy policjanci zatrzymali pięciu "kurierów" - to obywatele Ukrainy, Tadżykistanu i Rosji

28.11.2021, 08:16

Pięć osób podejrzanych o pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy zatrzymali policjanci w województwie podlaskim.


Policja zatrzymała kolejnych tzw. kurierów

27.11.2021, 08:46

3 kolejnych tzw. kurierów, tym razem obywateli Ukrainy, podejrzewanych o pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy, zatrzymała w Wysokim Moście (powiat sejneński) policja w województwie podlaskim. W pobliżu tego miejsca czekała na transport 10-osobowa grupa Irakijczyków.


Kurierzy przewożący nielegalnych migrantów zatrzymani w Piątnicy koło Łomży [zdjęcia, wideo]

22.11.2021, 10:44

Dziesięciu cudzoziemców zatrzymała policja w Piątnicy koło Łomży. To migranci, którzy nielegalnie przekroczyli polską granicę i kurierzy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok