Radio Białystok | Wiadomości | Akcja "Święta na granicy" wspierająca przedsiębiorców z terenów przygranicznych

Akcja "Święta na granicy" wspierająca przedsiębiorców z terenów przygranicznych

6.12.2021, 14:01, akt. 14:54

Do kupowania towarów i usług na świąteczne prezenty od twórców i przedsiębiorców, którzy działają na terenach przy polsko-białoruskiej granicy, zachęcają organizatorzy akcji "Święta na granicy".

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

 W ten sposób chcą wesprzeć osoby, które przez przygraniczną sytuację straciły możliwość zarobkowania.

Akcja odbywa się internecie, gdzie został założony specjalny profil #ŚwiętaNaGranicy

"W ramach akcji #ŚwiętaNaGranicy chcemy pomóc osobom i firmom, które znalazły się w trudnej sytuacji na skutek obecnego kryzysu migracyjnego i humanitarnego na granicy" - poinformowała jedna z inicjatorek akcji Karolina Sobiecka-Antoniadou.

Podkreśliła, że organizatorzy zdają sobie sprawę, iż "sytuacja jest trudna i wiele osób straciło możliwość zarobkowania". Dlatego - jak zachęca Sobiecka-Antoniadou - warto wybrać na świąteczne prezenty właśnie produkty i usługi lokalnych firm z tego terenu.

Na profilu #ŚwiętaNaGranicy codziennie podawane są nowe linki i polecenia do konkretnych twórców i przedsiębiorców prowadzących swoje firmy na terenie przy polsko-białoruskiej granicy. Obecnie można się zapoznać z wyborami i usługami ponad 40 osób i miejsc. To m.in. ceramika, ilustracje, rękodzieło, książki czy kwatery.

Sobiecka-Antoniadou powiedziała, że akcja przynosi skutki. Podała przykład ręcznie wykonywanych świec, które - jak podkreśliła - "rozeszły się w jeden dzień". 

Inny przykład to pani, która chciała zamówić zestawy niespodziankowe. "Udało się ją skontaktować z osobami na miejscu, które mają miody, dżemy, soki i herbatki, i są w stanie przygotować zestawy w ramach budżetu. My staramy się promować takie miejsce i ułatwiać nawiązywanie kontaktów" - powiedziała Sobiecka-Antoniadou.

Zaznaczyła też, że inicjatywa jest neutralna. 

"Narodziła się z troski o osoby na miejscu dotknięte obecną sytuacją, kryzysem humanitarnym na granicy" - powiedziała. Dodała, że akcja ma promować odpowiedzialne zakupy, dzięki czemu można kupić piękne prezenty, ale też wesprzeć osoby, które pomagają i piszą o obecnej sytuacji. "Stąd hasło +Wspieramy wspierających+" - wyjaśniła.

źródło: PAP | red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Byliśmy w Puszczy Białowieskiej - tuż przy polsko-białoruskiej granicy [zdjęcia, wideo]

5.12.2021, 17:22

Dziennikarze Polskiego Radia Białystok po raz pierwszy od wprowadzenia przed trzema miesiącami stanu wyjątkowego mogli zobaczyć, jaka jest sytuacja tuż przy polsko-białoruskiej granicy. Wspólnie z patrolem Straży Granicznej pojechali w okolice Białowieży w samo serce Puszczy Białowieskiej.


Kłopoty firm z branży hotelowo-gastronomicznej

2.12.2021, 17:08

Przedstawiciele branży hotelowej, gastronomicznej i organizatorzy imprez z niepokojem patrzą na najbliższe tygodnie. Wszystko z powodu pandemii i przez sytuację na polsko-białoruskiej granicy.


Szef MSWiA wprowadził zakaz przebywania przy granicy z Białorusią na trzy miesiące

1.12.2021, 07:10

Od 1 grudnia do 1 marca w 183 miejscowościach przy granicy z Białorusią obowiązywać będzie zakaz przebywania - wynika z opublikowanego we wtorek (30.11) wieczorem rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatramenic181 - Fotolia.com
REGION
14.01.2022, 16:36, akt. 16:41

W Sejnach będzie fabryka leków

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok