Radio Białystok | Wiadomości | Poznaliśmy finalistów trzeciej edycji konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

Poznaliśmy finalistów trzeciej edycji konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

autor: Barbara Sokolińska

10.12.2021, 14:30, akt. 14:51

Znamy już wszystkich finalistów trzeciej edycji konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok - plebiscytu, który ma promować podlaskich artystów i ich muzykę.

Niebieski Mikrofon
Niebieski Mikrofon


0:00
0:00
Poznaliśmy finalistów trzeciej edycji konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok - relacja Barbary Sokolińskiej | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Complane, Szeptucha, Studio Piosenki HDK, Seasonal, W Sercu Miasta, Julia Kuzyka, Tutorial, Alicja Grabowska, Miss Nobody oraz Oskar Lasota i Michał Dąbrowski - to 10 najlepszych wykonawców wybranych przez jury, w którego skład wchodzą dziennikarze Polskiego Radia Białystok, m.in. kierownik anteny Tomasz Kleszczewski. Przyznaje on, że selekcja nie była łatwa:


To zawsze jest trudny wybór. Przede wszystkim kierowaliśmy się dokonaniami artystów w ostatnim roku. I koncertami, i nagraniami, i płytami, bo niektórzy wydali też płyty - podkreśla Tomasz Kleszczewski.


Jurorom zależało, by finałowa dziesiątka wykonawców prezentowała różnorodne style muzyczne. To jeden z największych atutów naszego konkursu - zwraca uwagę Marcin Kozłowski, kierownik muzyczny naszej stacji: 


Nie ograniczamy się stylowo, jest to muzyka, która ogarnia wiele stylów i gatunków. To bardzo dobrze i tego właśnie chcemy się trzymać. Nie ma jednego, konkretnego stylu, który dominuje. To chyba dobrze, że możemy się różnić - mówi Marcin Kozłowski.


Wszystkich 10 finalistów będzie mogło teraz zaprezentować się na antenie, stronie internetowej i mediach społecznościowych Polskiego Radia Białystok. Z kolei ich fani mają okazję wybrać swoich faworytów w głosowaniu na Nagrodę Słuchaczy. Odbędzie się ono w nieco unowocześnionej formie: 


Wciąż można oddać jeden głos na jednego wykonawcę, ale głosowanie będzie nie tylko na Facebooku, ale także na naszych pozostałych mediach społecznościowych. Przygotowaliśmy specjalną aplikację, w której można zobaczyć, jak wykonawca wygląda, posłuchać jego piosenek, ale przede wszystkim wybrać tego naszym zdaniem najlepszego - informuje Tomasz Kleszczewski.Wybierz zwycięzcę Nagrody Słuchaczy Radia Białystok!Natomiast na stronie niebieskimikrofon.pl znajdują się wszystkie informacje na temat finalistów, można też posłuchać ich piosenek. 

Głosowanie Słuchaczy już się rozpoczęło i potrwa do 6 lutego przyszłego roku. Laureatów wszystkich nagród w plebiscycie Niebieski Mikrofon poznamy podczas finałowego konkursu, który zaplanowany jest na 20 lutego 2022 roku.

Partnerem konkursu jest Województwo Podlaskie.

| red: bs, sk, maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dziennikarze Polskiego Radia Białystok wytypowali finalistów trzeciej edycji muzycznego konkursu Niebieski Mikrofon

30.11.2021, 14:10

Z prawie 30 zgłoszonych wykonawców wybrano 10 najlepszych. Specjalne jury złożone z dziennikarzy Polskiego Radia Białystok wytypowało finalistów trzeciej edycji muzycznego konkursu Niebieski Mikrofon. Wyniki głosowania jurorów będą znane 10 grudnia.


Zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń do konkursu Niebieski Mikrofon

29.11.2021, 07:00

Za nami pierwszy etap trzeciej edycji konkursu Niebieski Mikrofon – Muzycznej Nagrody Polskiego Radia Białystok.


Funkasanki - koncert w Polskim Radiu Białystok

5.12.2021, 09:00

W niedzielę, 5 grudnia, o godzinie 18.05 na scenie Studia Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpił duet Funkasanki, czyli elektronika, perkusja i niepodrabialny wokal. Finaliści poprzedniej edycji Niebieskiego Mikrofonu zagrali m.in. utwory z planowanej na przyszły rok nowej płyty. Koncertu można było posłuchać na naszej antenie oraz obejrzeć na naszym radiowym Facebooku.


KREHA na żywo w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]

7.11.2021, 15:30

Trochę rocka, trochę punku, trochę funky, a wszystko lekko, dowcipnie i głośno! Zespół KREHA - finalista ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu - wystąpił w niedzielę (7.11) na żywo w Polskim Radiu Białystok.


Zespół Complane zwycięzcą Rockowań [zdjęcia]

24.10.2021, 01:07

Zwycięzcą tegorocznej edycji Rockowań został zespół Complane. Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca jest m.in. zakwalifikowanie do finału plebiscytu "Niebieski Mikrofon – Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok 2021” i koncert na naszej antenie.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


fot. Paweł Wądołowski
PRZYRODA
30.09.2023, 08:47, akt. 18:37

Nurkowie posprzątali Biebrzę


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok