Radio Białystok | Wiadomości | Przystanki PKP w Suchowolcach i Kleszczelach będą przebudowane

Przystanki PKP w Suchowolcach i Kleszczelach będą przebudowane

autor: Wojciech Szubzda

30.12.2021, 10:34, akt. 15:06

To pierwsze inwestycje w Podlaskiem, które powstaną z rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych. Spółka PKP PLK podpisała umowę z wykonawcą na przebudowę przystanków w Suchowolcach i Kleszczelach.

Źródło: PKP PLK
Źródło: PKP PLK

3,5 mln zł będzie kosztować przebudowa przystanków kolejowych w  Kleszczelach i Suchowolcach - podało w czwartek (30.12) PKP PLK, które podpisało  umowy na te inwestycje.


- Przystanki będą gruntownie zmodernizowane. Powstaną nowe perony w takim standardzie, do którego podróżni już się przyzwyczaili np. na linii z Białegostoku do Bielska Podlaskiego czy z Bielska Podlaskiego do Hajnówki. Perony będą wyższe, będą miały antypoślizgową nawierzchnię, będą łatwiej dostępne, ponieważ powstaną pochylnie, więc osoby na wózku czy z rowerem będą mogły na taki peron się dostać - mówi Tomasz Łotowski ze spółki PKP PLK.


Będą inne udogodnienia dla pasażerów.


- Będą oczywiście wiaty, ławki, czytelne oznakowanie, tablice informacyjne, ekologiczne oświetlenie LED. To jest standard, który w Kleszczelach i Suchowolcach wprowadzimy - dodaje Tomasz Łotowski.


W Suchowolcach będzie też przebudowany pobliski przejazd kolejowo-drogowy. Pojawi się tam sygnalizacja świetlna i dźwiękowa, co ma zwiększyć bezpieczeństwo kierowców i podróżnych.

Koszt przebudowy dwóch przystanków to 3,5 mln zł. A ich remont potrwa rok. W województwie podlaskim zaplanowano modernizację lub budowę łącznie 17 przystanków, które są na liście podstawowej.

PKP PLK przypomina, że na cały tzw. program przystankowy na lata 2021-2025 rząd przeznaczył 1 mld zł. W całym kraju na liście podstawowej programu do realizacji wskazano 173 inwestycje, na liście rezerwowej są kolejne 182.

źródło: PAP | red: mag, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Przystanki kolejowe na linii Białystok - Waliły mogą nie być wyremontowane

10.12.2021, 07:54

17 przystanków na liście podstawowej i blisko 30 na rezerwowej. Tak wyglądał rządowy program modernizacji przystanków kolejowych w województwie podlaskim. Listę już wcześniej publikowało Ministerstwo Infrastruktury. Teraz okazuje się, że nie wszystkie przystanki mogą być remontowane.


Czekając na autobus, będzie można poznać przeszłość Białegostoku

4.11.2021, 14:26

Ma to być nie tylko sposób na urozmaicenie oczekiwania na autobus, ale też zachęta do poznawania Białegostoku. Na miejskich przystankach pojawią się tablice z informacjami o historii charakterystycznych miejsc znajdujących się w pobliżu.


PKP PLK zmodernizuje dwa przystanki kolejowe na linii Białystok - Czeremcha

15.09.2021, 12:09

Ma to poprawić dostępność do kolei. Spółka PKP PLK ogłosiła przetarg na budowę dwóch przystanków kolejowych na linii Białystok - Czeremcha.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Opera i Filharmonia Podlaska
fot. Monika Kalicka
REGION
6.10.2022, 15:53, akt. 15:58

Zaczął się sezon na grzyby
fot. Marcin Mazewski
BIAŁYSTOK
6.10.2022, 15:02, akt. 18:08

Studenci nie chcą nauki zdalnej


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok