Radio Białystok | Wiadomości | SG: służby białoruskie rzucały kamieniami w polskie patrole, nie było z nimi migrantów

SG: służby białoruskie rzucały kamieniami w polskie patrole, nie było z nimi migrantów

13.01.2022, 10:07, akt. 10:43

Służby białoruskie w nocy w okolicy Czeremchy rzucały kamieniami w polskie patrole i cięły conceritnę, ale nie było z nimi migrantów - przekazała w czwartek (13.01) rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Rzeczniczka SG zaznaczyła, że w środę było stosunkowo niedużo, bo 16 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Nie zanotowano prób siłowych.

Jak dodała, doszło jednak do prowokacji na odcinku ochranianym przez Placówkę Straży Granicznej w Czeremsze. Ok. 2:00 w nocy ze środy na czwartek służby białoruskie rzucały kamieniami w stronę polskich patroli i jednocześnie cięły concertinę zabezpieczającą granicę. - Gdy ją uszkodzili, wycofali się w głąb Białorusi - zaznaczyła por. Michalska. Nikt nie odniósł obrażeń.W styczniu doszło do tej pory do 391 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała 39,7 tys. takich prób. 


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Funkcjonariusze Straży Granicznej uczą się, jak używać tarcz ochronnych [zdjęcia, wideo]

11.01.2022, 14:56

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, pod okiem policjantów, szkolą się z wykorzystywania nowych - dla tej służby - środków przymusu bezpośredniego. Uczą się, jak korzystać z tarcz ochronnych i plecakowych miotaczy gazu.


Błaszczak: żołnierze po służbie na granicy korzystają z turnusów regeneracyjnych

11.01.2022, 11:20

Żołnierze, którzy zakończyli służbę na granicy, korzystają już z turnusów regeneracyjnych w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo–Kondycyjnym w Mrągowie - poinformował we wtorek w mediach społecznościach minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.


gen. bryg. Andrzej Jakubaszek

11.01.2022, 08:18

- Istnieje niestety możliwość, że ten sztucznie wykreowany szlak może stać się jednym z wielu takich tradycyjnych szlaków nielegalnej migracji do krajów Unii Europejskiej.


Rzeczniczka SG: Ranna funkcjonariuszka skierowana na zabieg do szpitala w Białymstoku

10.01.2022, 16:45

Ranna na granicy polsko-białoruskiej funkcjonariuszka została skierowana do szpitala w Białymstoku. Prawdopodobnie przejdzie zabieg chirurgiczny nosa, gdy tylko pozwoli na to jej stan. Jeśli będzie taka potrzeba, mamy fundację, która wesprze jej dodatkowe leczenie i rehabilitację - powiedziała w poniedziałek (10.01) rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok