Radio Białystok | Wiadomości | SG: służby białoruskie oślepiały polskie patrole laserami

SG: służby białoruskie oślepiały polskie patrole laserami

17.02.2022, 09:10, akt. 09:42

W nocy na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Dubiczach Cerkiewnych służby białoruskie jadąc samochodem wzdłuż granicy oślepiały polskie patrole laserami - poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Rzeczniczka SG przekazała, że w środę (16.02) na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Dubiczach Cerkiewnych funkcjonariusze zatrzymali ok. godz. 7 rano jednego obywatela Somalii. 

W nocy praktycznie w tym samym miejscu granicę próbowało nielegalnie przekroczyć osiem osób - obywatele Syrii i Indii, którzy przecięli concertinę i rzucali kamieniami w polskie patrole. Zostali zatrzymani - tłumaczyła porucznik.


Do następnego zdarzenia doszło na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Czeremsze. Zauważyliśmy, że jedna osoba próbuje nielegalnie przekroczyć granicę. Gdy nasze patrole się zbliżyły do tego miejsca, wtedy ta osoba z powrotem wróciła na Białoruś. Zauważyliśmy, że w tym miejscu ta osoba przecięła concertinę - podała Anna Michalska.


Rzeczniczka wskazała również, że w nocy na odcinku placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych służby białoruskie jechały wzdłuż granicy i oślepiały polskie patrole laserami koloru zielonego.

Jak poinformowała Straż Graniczna, ostatniej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć w sumie 10 osób.


Od początku roku funkcjonariusze SG odnotowali ponad 1,2 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. W zeszłym roku było to 39,7 tys. prób, z czego 1,7 tys. w grudniu, 8,9 tys. w listopadzie, 17,5 tys. w październiku, 7,7 tys. we wrześniu, 3,5 tys. w sierpniu.

źródło: PAP | red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kolejne cztery osoby podejrzane o pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy

16.02.2022, 14:44

Policjanci zatrzymali w woj. podlaskim kolejne 4 osoby podejrzane o pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy. Obywatele Gruzji i Ukrainy chcieli przewieźć w głąb kraju osoby nielegalnie przebywające w Polsce.


Premier na granicy: Wszyscy widzą, że Polska broni wschodniej flanki NATO [zdjęcia, wideo]

16.02.2022, 09:39

"Polska granica to jest świętość. Ten, który nie potrafi obronić swojej granicy, naraża się na ogromne niebezpieczeństwo, nie jest szanowany przez innych i pokazuje swoją słabość" - mówił w środę (16.02) premier Mateusz Morawiecki przy polsko-białoruskiej granicy.


Granicę polsko-białoruską próbowały nielegalnie przekroczyć 72 osoby

16.02.2022, 09:17

Ostatniej doby granicę polsko-białoruską próbowały nielegalnie przekroczyć 72 osoby - przekazała w środę (16.02) Straż Graniczna.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok