Radio Białystok | Wiadomości | Zmiany w budżecie Białegostoku. Dodatkowe 200 tys. zł na przebudowę skweru Adamowicza

Zmiany w budżecie Białegostoku. Dodatkowe 200 tys. zł na przebudowę skweru Adamowicza

autor: Edyta Wołosik

28.02.2022, 17:59, akt. 18:45

Ta zmiana w tegorocznym budżecie Białegostoku podzieliła radnych. Chodzi o dodatkowe 200 tysięcy złotych na przebudowę skweru imienia Pawła Adamowicza w centrum miasta.

Białystok uczcił byłego prezydenta Gdańska - odsłonięto skwer im. Pawła Adamowicza, fot. Ryszard Minko
Białystok uczcił byłego prezydenta Gdańska - odsłonięto skwer im. Pawła Adamowicza, fot. Ryszard Minko


0:00
0:00
Zmiany w budżecie Białegostoku. Dodatkowe 200 tys. zł na przebudowę skweru im. Adamowicza - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Radni Prawa i Sprawiedliwości zaapelowali o wstrzymanie się ze zwiększaniem kwoty na ten cel i przekazanie jej na pomoc uchodźcom z Ukrainy. 

Skwer imienia Pawła Adamowicza, zamordowanego prezydenta Gdańska, któremu pośmiertnie nadano tytuł Honorowego Obywatela Białegostoku, odsłonięto we wrześniu 2020 roku. To teren przy pomniku Ludwika Zamenhofa między ulicami: Spółdzielczą, Białówny i Malmeda. Na jego modernizację zaplanowano na ten rok w budżecie miasta milion złotych. Teraz radni decydowali o zwiększeniu tej kwoty o 200 tysięcy złotych. 

Radna Prawa i Sprawiedliwości Agnieszka Rzeszewska zaproponowała, by na razie z tym się wstrzymać i przeznaczyć te pieniądze na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Tak samo mówił jej klubowy kolega Zbigniew Klimaszewski, bo - jak podkreślał - "dziś nie wiemy, jakie czekają nas wydatki".   

Innego zdania był radny Koalicji Obywatelskiej Marek Tyszkiewicz. - Budżet Białegostoku z powodu wojny na Ukrainie nie jest teraz w kryzysowej sytuacji i nie będziemy teraz zastanawiali się, że jakiegoś projektu nie możemy zrealizować, bo jest specyficzna sytuacja - podkreśla Marek Tyszkiewicz.

Skarbnik miasta Stanisława Kozłowska wyjaśniała, że jest ponad 5 milionów złotych z tak zwanej rezerwy na zarządzanie kryzysowe i ta kwota - w razie potrzeby - jest do dyspozycji.  

Poprawka radnych PiS nie uzyskała większości, a uzyskała ją uchwała zmieniająca budżet na ten rok, m.in. o te 200 tysięcy złotych na modernizację skweru. Skwer ma być gotowy w 2023 roku.  

| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Fundacja "Dialog" zaopiekowała się grupą uchodźców z Ukrainy

28.02.2022, 17:22

To początek pomocy, na razie sytuacja jest opanowana, ale pewnie będzie się zmieniać z dnia na dzień. Tak o swoich działaniach i planach mówili w poniedziałek (28.02) przedstawiciele Fundacji "Dialog".


Pomagajmy, ale nie działajmy na własną rękę - apelują organizacje

28.02.2022, 16:27

Każdy chce pomóc, ale nie działajmy na własną rękę - proszą organizacje zajmujące się pomocą przeznaczoną dla uchodźców z Ukrainy. Jeżeli chcemy zrobić to samodzielnie, warto to przemyśleć i dobrze zorganizować.


Radni sejmiku potępili inwazję Rosji na Ukrainę i przygotowują się na przyjęcie uchodźców

28.02.2022, 15:47

Radni sejmiku województwa podlaskiego stanowczo potępili inwazję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę i wsparcie jakiego udziela Rosji Białoruś, zadeklarowali przy tym także pełne zaangażowanie w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Jednogłośnie przyjęli w poniedziałek (28.02) stanowisko w tej sprawie.


Rada miasta Białystok przyjęła stanowisko ws. wojny na Ukrainie

28.02.2022, 10:27

Białostoccy radni solidaryzują się z narodem ukraińskim i deklarują wszelką możliwą pomoc m.in. takie słowa są w przyjętym przez nich stanowisku. Obrady rozpoczęły się od tego tematu.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok