Radio Białystok | Wiadomości | Białystok: Powstała strona internetowa koordynująca pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Białystok: Powstała strona internetowa koordynująca pomoc dla uchodźców z Ukrainy

2.03.2022, 14:44, akt. 15:31

Powstała strona internetowa, która ma łączyć uchodźców z Ukrainy potrzebujących pomocy z osobami, firmami czy organizacjami pozarządowymi oferującymi pomoc. Strona działa w dwóch językach - polskim i ukraińskim.

fot. Dawid Gromadzki / UM Białystok
fot. Dawid Gromadzki / UM Białystok


0:00
0:00
Białystok: Powstała strona internetowa koordynująca pomoc dla uchodźców z Ukrainy - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

O uruchomieniu strony bialystokpomaga.pl, poinformował w środę (02.03) na konferencji prasowej prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.


Cała Polska staje na wysokości zadania, aby pomagać uchodźcom, aby pokazać, że demokratyczny świat jest z Ukrainą, aby pokazać to, że Ukraina nie jest sama, że ci, którzy tej pomocy potrzebują, tę pomoc w Polsce otrzymają - mówił.


Tadeusz Truskolaski podkreślił, że bardzo ważna jest pomoc bezpośrednia, która ma trafiać do osób, które tej pomocy potrzebują, stąd pomysł na uruchomienie strony internetowej.

Podziękował też inicjatorom powstania strony - Infinity Group, Izbie Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku oraz radczyni prawnej mec. Katarzynie Zadykowicz-Sokół.

Strona dostępna jest w dwóch językach - polskim i ukraińskim. Po wejściu pokazuje się formularz, który należy wypełnić i przesłać. W formularzu trzeba zaznaczyć, czy jest się osobą poszukującą pomocy czy też darczyńcą - osobą prywatną, firmą, organizacją pozarządową. Pomoc dla Ukrainy - miejsca w Podlaskiem [LISTA]Można zaznaczyć szczegółowo, jakiej formy pomocy się szuka lub oferuje, np. w zakwaterowaniu, transporcie. Można też zaznaczyć, że oferuje się lub szuka się pracy. Po wysłaniu formularza pracownicy miejskiego urzędu będą zbierać te dane i przekazywać już bezpośrednio zainteresowanym.

Prezes firmy Infinity Group Jarosław Antychowicz powiedział na konferencji, że zależało mu na stworzeniu prostego narzędzia, które będzie łączyło osoby chcące przekazać pomoc z osobami, które tej pomocy potrzebują. Dodał, że strona będzie uzupełniania o inne możliwości.
Strona została przekazana nieodpłatnie władzom Białegostoku - mówił prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku Witold Karczewski. 

Zapowiedział też, że w porozumieniu z władzami Suwałk, Łomży i Bielska Podlaskiego zostaną uruchomione podobne strony. Dodał, że jeśli inne miasta będą zainteresowane uruchomieniem takich stron, to izba bezpłatnie je przekaże.

źródło: Opr. na podstawie PAP. | red: mark

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Białymstoku powstanie punkt recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy

2.03.2022, 12:37

Punkt informacyjny dla obywateli Ukrainy na dworcu kolejowym w Białymstoku będzie przekształcony w punkt recepcyjny - zapowiedział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.


Podlascy prawnicy przyłączają się do akcji bezpłatnego wsparcia prawnego uchodźców z Ukrainy

2.03.2022, 10:48

Rozszerzają się formy pomocy dla uciekających przed wojną Ukraińców. Poza pomocą humanitarną podlascy prawnicy przyłączają się do ogólnopolskiej akcji bezpłatnego wsparcia prawnego.


Bohdan Paszkowski

28.02.2022, 08:21

Nie tylko organizacje czy samorządy, ale też osoby prywatne, które chcą pomóc uchodźcom z Ukrainy np. w zakwaterowaniu, mogą zgłaszać się do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, który ma to koordynować. Jest też specjalna strona pomagamukrainie.gov.pl - mówi wojewoda Bohdan Paszkowski.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok