Radio Białystok | Wiadomości | Piotr Nowak: Po raz kolejny popełniliśmy kardynalne błędy

Piotr Nowak: Po raz kolejny popełniliśmy kardynalne błędy

23.04.2022, 19:59, akt. 22:05

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 1:2 (0:0) w sobotnim (23.04) spotkaniu ekstraklasy z Piastem Gliwice. Gole dla gospodarzy strzelili: Jakub Holubek i Jakub Czerwiński, a gola dla Jagi Bartosz Bida. Sędziowie aż osiem minut analizowali na monitorze, czy Bida był na spalonym czy nie. Ostatecznie zaliczyli trafienie.

Piotr Nowak, fot. Joanna Szubzda

Piotr Nowak: Mecz miał dwie różne połowy

Mecz miał dwie różne połowy. W pierwszej graliśmy dobrze, zneutralizowaliśmy wszystkie atuty Piasta w  ofensywie. Niestety, po raz kolejny popełniliśmy kardynalne błędy. Jeśli ich teraz nie wyeliminujemy, to będziemy tracili takie gole, jak dziś, których nie powinniśmy tracić. Później gra się bardziej otworzyła, strzeliliśmy kontaktową bramkę, mieliśmy sytuacje, ale w najważniejszych momentach zachowaliśmy się czasem jak dzieci. VAR miał nam pomagać, a nie przeszkadzać. Takie sytuacje (około siedmiu minut oczekiwania na decyzję sędziego) nie powinny mieć miejsca

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Piotr Nowak.

Waldemar Fornalik: To był kolejny niesamowity mecz z Jagiellonią

W pierwszej połowie trudno się nam grało. Nie potrafiliśmy znaleźć recepty na dobrze zorganizowaną drużynę Jagiellonii. To goście byli groźniejsi. W drugą połowę weszliśmy z przytupem. Dwie szybko strzelone bramki, potem chwila dekoncentracji i zrobiło się 2:1. Kapitalna była reakcja zespołu po straconej bramce. Nie było jakiegoś cofania się, obrony Częstochowy, tylko umiejętne organizowanie się w działaniach defensywnych i niesamowicie kontrowaliśmy. Mogę mieć pretensje o skuteczność, bo mogliśmy ten mecz wcześniej zamknąć i nie byłoby tylu nerwów i emocji. To był kolejny niesamowity mecz z Jagiellonią. W przerwie zwróciliśmy uwagę na pewne elementy, które musieliśmy poprawić. Przede wszystkim na sposób rozegrania i poruszania się po boisku. Na pewno bramki po fajnych akcjach pomogły. Zawsze są obawy o to, jak na drużynę  wpłynie przerwa  na analizę VAR. Niespotykanie długo trwała, ale poradziliśmy sobie

- powiedział po meczu trener Piasta Gliwice Waldemar Fornalik.

źródło: PAP | red: mag

Departament Logistyki Rozgrywek opublikował terminarz 33. kolejki PKO Ekstraklasy. Oznacza to, że znamy już wszystkie terminy meczów Jagiellonii do końca sezonu. Żółto-czerwoni zagrają jeszcze pięć spotkań.