Radio Białystok | Wiadomości | Piotr Nowak: Sami sobie jesteśmy winni

Piotr Nowak: Sami sobie jesteśmy winni

30.04.2022, 18:17, akt. 19:14

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (0:0) w sobotnim (30.04) meczu ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław. Żółto-czerwoni prowadzili po golu Marca Guala, a wynik meczu wyrównał się po samobójczym trafieniu Michała Pazdana. Żółto-czerwoni są coraz bliżej utrzymania w ekstraklasie, ale nie są tego pewni w 100 proc.

Piotr Nowak, fot. Joanna Szubzda

Piotr Nowak: Takie rzeczy nie powinny nam się zdarzyć

Sami sobie jesteśmy winni. Myślę, że przy tej akcji bramkowej mieliśmy ponad sto metrów do tego, by ją przerwać, lepiej się ustawić. Możemy analizować, rozpatrywać, rozmawiać z piłkarzami, ale jeśli oni sami nie dojdą do tego, jak takie mecze trzeba wygrywać i powinno się wygrywać, to sami sobie komplikujemy sytuację. Jedyną pozytywną wiadomością dzisiaj jest to, że w przyszłym tygodniu będziemy mieć już prawie kompletny skład i te roszady z  pewnością będą, bo takie mecze musimy wygrywać. Dalej pracujemy, ale takie rzeczy nie powinny nam się zdarzyć. Jeśli chodzi o ostatnie 10-15  minut gry, to nie możemy się zachowywać jak... nie będę już mówił.  Zespół, który chce wygrywać, musi takie mecze kończyć i nie pozwolić sobie na takie sytuacje, które pozwalają przeciwnikowi strzelić bramkę. Na sto procent byliśmy lepszym zespołem, mieliśmy więcej okazji, ale takie mecze musimy wygrywać

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Piotr Nowak.

Piotr Tworek: Dopisujemy jeden punkt, a nie było łatwo go dzisiaj zdobyć

Dopisujemy jeden punkt, a nie było łatwo go dzisiaj zdobyć, dlatego też go bardzo szanujemy. Znamy  swoją sytuację, dlatego doceniamy też wszystko co robimy na boisku, bo nie jest łatwo po wysokiej porażce przygotować się do meczu, a w Białymstoku zdobywać punkty nie jest łatwo. Wszystko zależy od nas i tak  będziemy podchodzić do swoich obowiązków, przygotowujemy się teraz do kolejnego spotkania

- powiedział po meczu trener Śląska Wrocław Piotr Tworek.

źródło: PAP | red: mag

Poznaliśmy terminarz wszystkich meczów Jagiellonii do końca sezonu

22.04.2022, 18:55

Departament Logistyki Rozgrywek opublikował terminarz 33. kolejki PKO Ekstraklasy. Oznacza to, że znamy już wszystkie terminy meczów Jagiellonii do końca sezonu. Żółto-czerwoni zagrają jeszcze pięć spotkań.

Jagiellonia Białystok przegrywa z Piastem Gliwice [zdjęcia]

23.04.2022, 17:40

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 1:2 (0:0) w sobotnim (23.04) spotkaniu ekstraklasy z Piastem Gliwice. Gole dla gospodarzy strzelili: Jakub Holubek i Jakub Czerwiński, a gola dla Jagi Bartosz Bida. Sędziowie aż osiem minut analizowali na monitorze, czy Bida był na spalonym czy nie. Ostatecznie zaliczyli trafienie.