Radio Białystok | Wiadomości | Piotr Nowak: Powinniśmy mądrzej grać i korzystny wynik dowieźć do końca

Piotr Nowak: Powinniśmy mądrzej grać i korzystny wynik dowieźć do końca

13.05.2022, 23:53, akt. 14.05.2022, 00:51

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 2:2 (0:0) z Legią Warszawa w meczu ekstraklasy. Wszystkie bramki padły po przerwie. Żółto-czerwoni wywalczyli jeden punkt i praktycznie zapewnili sobie utrzymanie w ekstraklasie.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa, 13.05.2022, fot. Joanna Szubzda
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa, 13.05.2022, fot. Joanna Szubzda


Piotr Nowak: Zaczęliśmy mecz z dużymi problemami

Zaczęliśmy ten mecz z dużymi problemami, kontuzje pokrzyżowały nam plany na to spotkanie, ale  uważam, że pierwsza połowa była w miarę dobra. Mieliśmy jedną, dwie  sytuacje, a te błędy, które popełnialiśmy w obronie, nie były tak  widoczne, jak pod sam koniec spotkania. Myślę, że w drugiej połowie mecz  się bardziej otworzył, mieliśmy więcej sytuacji. Można być zadowolonym z  gry, jeśli chodzi o jej kreowanie, że zmiennicy zagrali dobrze i widać  było pomysł na tę grę, również zaangażowanie, ale nie jestem zadowolony,  że ten mecz zremisowaliśmy, po raz kolejny tracąc bramkę w ostatnich  minutach. Mimo wszystko powinniśmy mądrzej grać i ten korzystny wynik dowieźć do końca i dobrze pożegnać się z kibicami

- powiedział po meczu trener żółto-czerwonych Piotr Nowak.


Aleksandar Vukovic: Kolejny remis w  Białymstoku, to już tradycja

Kolejny remis w  Białymstoku, to już tradycja. Myślę, że tym razem mecz, szczególnie w  drugiej połowie, mógł się podobać kibicom. W pierwszej nie  spodziewaliśmy się, że Jagiellonia będzie tak defensywnie nastawiona,  mieliśmy problem, żeby coś zbudować z ataku pozycyjnego, Josue był  indywidualnie kryty na całym boisku, mieliśmy jedną sytuację Pawła  Wszołka, ale jej nie wykorzystaliśmy. W drugiej połowie działo się  więcej, ale niestety też i pod naszą bramką. Znowu stałe fragmenty, to  nasza bolączka z ostatnich kilku spotkań, tracimy bramki po  dośrodkowaniach. Przy rzucie karnym zawodnik na pewno był w trudnej  sytuacji, żeby oddać strzał, a tak dostała Jagiellonia +jedenastkę+.  Jestem zadowolony, że drużyna potrafiła dwa razy odpowiedzieć, nie jest  to łatwe przy tak głośnym dopingu, dobrej atmosferze na stadionie. My  również mieliśmy wsparcie naszych kibiców. Mogło się to podobać, że było  to takie piłkarskie święto, mimo tego, że mecz nie miał takiej wagi,  jak wtedy gdy graliśmy tutaj nieraz o mistrzostwo i też remisowaliśmy.  Szanowaliśmy ten punkt więc tym bardziej, przy naszej sytuacji w tabeli,  ten zdobyty punkt szanujemy

- powiedział po meczu trener Legii Warszawa Aleksandar Vukovic.


źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jagiellonia remisuje z Legią i praktycznie zapewnia sobie ligowy byt [zdjęcia, wideo]

14.05.2022, 00:30

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 2:2 (0:0) z Legią Warszawa w meczu ekstraklasy. Wszystkie bramki padły po przerwie. Żółto-czerwoni wywalczyli jeden punkt i praktycznie zapewnili sobie utrzymanie w ekstraklasie.


Jagiellonia Białystok remisuje z Wisłą Kraków i jest coraz bliżej utrzymania w ekstraklasie [zdjęcia]

8.05.2022, 08:39

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 0:0 wyjazdowe spotkanie z Wisłą Kraków. Żółto-czerwoni przybliżyli się do pozostania w ekstraklasie, z kolei Wisła jest coraz bliżej spadku z ligi.


Jagiellonia Białystok z licencją na grę w ekstraklasie w sezonie 2022/23

5.05.2022, 11:16

Jagiellonia Białystok dostała licencję na grę w ekstraklasie w sezonie 2022/23. Pozytywną opinię w tej sprawie wydała Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATRfot. Marta Sołtys
AUGUSTÓW
10.08.2022, 12:55, akt. 13:10

W Augustowie powstał kolejny mural

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok