Radio Białystok | Wiadomości | Mateusz Kaczor i Mołdawianka Lilia Fiskovici najlepsi w 9. PKO Białystok Półmaratonie [zdjęcia]

autor: Grzegorz Pilat

15.05.2022, 13:39, akt. 20:26

Chociaż nie udało się pobić rekordu trasy, to startujący podkreślali, że to jedne z najlepszych zawodów w Polsce. Ponad dwa tysiące zawodników wzięło udział w biegu głównym 9. PKO Białystok Półmaratonu.

0:00
0:00
2 tys. zawodników wystartowało w 9. PKO Białystok Półmaratonie - relacja Grzegorza Pilata | Pobierz plik.

0:00
0:00
Zawodnicy chwalą atmosferę podczas 9. PKO Białystok Półmaratonu - relacja Grzegorza Pilata | Pobierz plik.

Po raz pierwszy w historii zawodów całe podium w kategorii mężczyzn zajęli Polacy. Najlepszy okazał się Mateusz Kaczor. Drugi był Tomasz Grycko, a trzeci Artur Olejarz. Faworyzowani Kenijczycy, w tym rekordzista trasy Cosma Kieva, tym razem zajęli odległe miejsca.

Wśród kobiet najszybsza była Mołdawianka Lilia Fiskovici. Druga była Ukrainka Wiktoria Kaluzna. Najlepsza Polka Ewa Jagielska dobiegła na trzecim miejscu.

W rywalizacji na 5 km zwyciężyli: Patryk Pawłowski z Radomia i Beata Michałków z Jeleniej Góry.

Startujący z całej Polski podkreślali świetną organizację i atmosferę  białostockich zawodów.

| red: wsz, zmj

Główny bieg będzie w niedzielę (15.05), ale już w sobotę najmłodsi miłośnicy tego sportu pokonywali różne dystanse.

9. PKO Białystok Półmaraton - w weekend jeździmy inaczej [mapka]

13.05.2022, 06:42

W sobotę i niedzielę (14-15 maja) Białystok opanują biegacze. W stolicy województwa podlaskiego odbędzie się 9. PKO Białystok półmaraton i szereg biegów towarzyszących. W związku z tym trzeba będzie liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Ponad 3700 uczestników zadeklarowało udział w 9. PKO Białystok półmaratonie

11.05.2022, 16:10

Biegacze opanują ulice miasta w sobotę i niedzielę (14-15.05). W ciągu dwóch dni zaplanowano m.in. bieg śniadaniowy, starty dzieci i główny wyścig na dystansie nieco ponad 20 km.

Wystartowała kolejna edycja kolarskich Maratonów Kresowych

10.04.2022, 18:38

Blisko 400 zawodników stanęło na starcie pierwszego w tym sezonie wyścigu Maratonów Kresowych.